Dartom Bogoria ponownie zagra w Lidze Mistrzów

Bogoria jako jedyny Polski klub zagra w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach elitarnej Champions League. W fazie grupowej wystąpi 16 najlepszych drużyn w Europie.

Losowanie rundy grupowej odbędzie się już w najbliższy piątek w Luksemburgu. Najwyżej rozstawionym zespołem jest rosyjski obrońca tytułu Fakieł Gazprom Orenburg. Nasza drużyna rozstawiona jest z numerem siódmym, co oznacza, że w Luksemburgu będziemy losowani z drugiego koszyka. Rozgrywki grupowe odbędą w systemie cztery grupy po cztery zespoły. Awans do ćwierćfinału uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. 

Przypomnijmy, że w niedawno zakończonym sezonie 2018/2019 nasza drużyna awansowała właśnie do grona ośmiu najlepszych drużyn Ligi Mistrzów. Tym samym było to wyrównanie najlepszego wyniku w historii Bogorii. Dodatkową atrakcją dla wszystkich kibiców poprzedniego sezonu, było starcie Bogorii z Borussią Dusseldorf we wspomnianym ćwierćfinale. Wówczas do Grodziska Mazowieckiego zjechali się kibice z różnych stron Polski, a mecz w naszej hali przy Westfala oglądało około 900 osób.

W nadchodzącym sezonie Bogoria zarówno w Lidze Mistrzów, jak i LOTTO Superlidze wystąpi niemal w identycznym składzie. Do Champions League zgłoszeni zostali m.in. Marek Badowski, Pavel Sirucek, Panagiotis Gionis oraz Kaii Konishi. Taki skład gwarantuje, że po raz kolejny podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego będą walczyć przynajmniej o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Dodaj komentarz