Awanse naszych w rankingu ITTF

Wszyscy podstawowi zawodnicy Dartomu Bogorii poprawili swoje pozycje w sierpniowym rankingu ITTF. Najwyższe miejsce w swojej karierze zajmuje Marek Badowski oraz Pavel Sirucek.

Marek w porównaniu do lipca awansował o dwie pozycje i aktualnie plasuje się na 103. miejscu. Oznacza to, że jest już o krok od pierwszego w swoim życiu awansu do najlepszej setki rankingu ITTF. Duży awans zanotował również Pavel. Popularny Siru plasuje się na 52. pozycji. Jest on również najwyżej sklasyfikowanym w rankingu Czechem. Niedaleko za zawodnikiem Bogorii znajduje się Jakub Dyjas, jak najwyżej sklasyfikowany Polak Kuba zajmuje 60. miejsce. Skok o trzy pozycje w górę zaliczył także Panagiotis Gionis. Panos to aktualnie 44 zawodnik na świecie i oczywiście jest najwyżej sklasyfikowanym Grekiem w zestawieniu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego.

Na czele sierpniowego rankingu znajduje się Xu Xin. Leworęcznych Chińczyk grający uchwytem piórkowym wyprzedza trzech swoich rodaków Fan Zhendonga, Ma Longa oraz Lin Gaoyuana. Następną okazją do zdobycia punktów rankingowych będzie Czech Open. Turniej u naszych południowych sąsiadów zostanie rozegrany w dniach 20-25 sierpnia w Ołomuńcu. Poniżej link do sierpniowego rankingu:

http://results.ittf.link/index.php?option=com_fabrik&view=list&listid=69&Itemid=206#

Dodaj komentarz