15 września święto tenisa stołowego na PGE Narodowym

Polski Związek Tenisa Stołowego poinformował jakie atrakcje czekać będą fanów plastikowej piłeczki w trakcie III imprezy Pingpongowy Narodowy. Jedną z nich będzie spotkanie Dartomu Bogorii z Dekorglassem Działdowo w LOTTO Superlidze.

Cały Narodowy Dzień Tenisa Stołowego rozpocznie się o godzinie 9 rano. Wówczas możliwe będą dodatkowe zapisy do turnieju dzieci i młodzieży. Oficjalne otwarcie Pingpongowego Narodowego zostało zaplanowane na godzinę 10. O godzinie 11.00 rozpocznie się Turniej Dzieci i Młodzieży. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w kategoriach żaczka i żaka (urodzeni w 2009 roku lub później), młodziczka i młodzika (urodzeni w 2007 roku lub później) oraz kadetki i kadeta (urodzeni w 2005 roku lub później). Turniej przygotowany jest nie tylko dla dziewcząt i chłopców grających na co dzień w klubach tenisa stołowego, ale dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji.

Na tą samą godzinę przewidziane jest rozpoczęcie na kilku stołach kolejki LOTTO Superligi. Dokładnie sześć spotkań odbywać się będzie równolegle, jednak wszyscy kibice zacierają ręce szczególnie na starcie naszej drużyny z Dekorglassem Działdowo, które będzie powtórką finałowego spotkania LOTTO Superligi w sezonie 2018/2019. Przypomnijmy, że dzieci zwycięstwu 3:0 Dartom Bogoria zapewniła sobie 7 tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

O godzinie 12.30 z kolei rozpocznie się Turniej OPEN, w którym udział wziąć mogą wszyscy chętni, niezależnie od wieku i płci. Osoby nieposiadające swoich rakietek, będą mogły wypożyczyć je na miejscu. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Zapisy do turniejów będą prowadzone online od 2 września za pośrednictwem strony związku www.pzts.pl oraz w dniu imprezy do w Biurze Zawodów zlokalizowanym na płycie PGE Narodowego.

Dodaj komentarz