Obóz Akademii w Gilowicach: Podsumowanie

Od 17 do 25 sierpnia 16 dzieci z naszej Akademii i klubów zaprzyjaźnionych brała udział w obozie sportowym w Gilowicach. W ciągu pracowitych ośmiu dni dzieci odbyły 14 treningów na stołach.

Wakacje powoli dobiegają końca, co oznacza, że już niedługo dzieci z naszej Akademii rozpoczną sezon 2019/2020. Sezon który każdy chce bardzo udanie rozpocząć. Dlatego też w Gilowicach każdy trenował z maksymalnym zaangażowaniem. Niemal codziennie dzieci spędzały przy stole około 5 godzin. Trening techniczny urozmaicony był treningiem fizycznym, który miał na celu poprawę koordynacji dzieci oraz różnych elementów sprawnościowych. Na 16 dzieci przypadało trzech trenerów, przez co trening był jeszcze bardziej efektywny i zindywidualizowany. Do dyspozycji dzieci w ośrodku Beskidek w Gilowicach był basen, z którego dzieci chętnie korzystały w dni nie deszczowe. Oprócz poprawiania swoich umiejętności dzieci również aktywnie spędzały wolny czas, m.in. w parku trampolin w Bielsku-Białej czy grając w różne gry zespołowe. Pod koniec obozu uczestnicy obozu udali się do Żywca na rejs statkiem po jeziorze żywieckim.

Mimo, że był to obóz sportowy organizatorzy dbali również o walor edukacyjny dzieci. Kilka razy przeprowadzona była gra w „Państwa Miasta”, którą z pewnością wielu was kojarzy z dzieciństwa. Ostatniego dnia obozu odbyło się ognisko, które dodatkowo wzmocniło integrację dzieci uczęszczające na treningi naszej Akademii Tenisa Stołowego. Wszyscy uczestnicy po obozie zasłużyli na wielkie brawa za swoją bardzo dobrą postawę przy stole oraz utrzymywanie bardzo koleżeńskich stosunków przez cały obóz. Trenerzy bardzo podkreślali całkowity brak problemów wychowawczych oraz miłą atmosferę. Ostatni tydzień dzieci z kolei spędzą oczywiście na treningach w sali treningowej przy ulicy Kilińskiego. Wszystkie dzieci z naszej Akademii mogą brać udział w treningach otwartych w godzinach 12-14.

Dodaj komentarz