Zosia Śliwka zwyciężczynią I Grand Prix Polski Młodziczek

Zosia okazała się najlepsza w kraju wygrywając turniej, w którym wystąpiło 64 najlepszych zawodników i zawodniczek w tej kategorii wiekowej. W najlepszej 32 zawodów było aż piątka adeptów naszej Akademii.

Zosia w drodze po zwycięstwo w całych zawodach musiała wygrać aż osiem pojedynków singlowych. Zaczęło się najpierw od zwycięstwa w grupie, a następnie pięciu wygranych spotkań w turnieju głównym. Rozstawiona z nr. 7 Zosia pokonała w finale zawodów w Wałbrzychu 3:1 w setach Natalie Bogdanowicz Polmeku Lidzbark Warmiński. Bardzo wymagający pojedynek Zosia rozegrała także w półfinale, gdzie po pięciosetowym boju pokonała 3:2 Julię Bartkiewicz. Dla Zosi to drugie zwycięstwo w turnieju rang o Grand Prix Polski. Wcześniej w 2018 roku Zosia wygrała Grand Prix Polski Żaczek. W tym samym roku Zosia sięgnęła także po tytuł Mistrzyni Polski Żaczek.

Warto również podkreślić, że cała grupa naszych młodych zawodników spisała się bardzo dobrze. Na wysokich miejscach 9-12 turniej ukończyły Milena Mirecka i Tosia Zembowicz, które przez całe zawody przegrały tylko po jednym pojedynku, a odniosły aż pięć zwycięstw. Z dobrej strony zaprezentowali się także chłopcy. Kamil Sadowski uplasował się w przedziale 17-24, zaś najmłodszy z całej grupy Kuba Dobosz był na miejscach 25-32. Ola Oskiera z kolei zajęła miejsca 49-56, a Piotrek Garwoła nie przebrnął eliminacji przegrywając decydujące spotkanie o awansie do turnieju głównego 2:3 w setach. Całej grupie oraz trenerowi Pawłowi, który opiekował się zawodnikami w Wałbrzychu gratulujemy udanego startu.

Dodaj komentarz