Wygrana w meczu na szycie LOTTO Superligi

Tenisiści naszej drużyny nie zwalniają tempa i wygrywają siódme z rzędu spotkanie w rozgrywkach LOTTO Superligi. Tym razem w Toruniu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego pokonali miejscową Energę-Manekin 3:0.

Spotkanie w mieście Mikołaja Kopernika zapowiadane było jako mecz na szczycie LOTTO Superligi. Przed starciem 9. kolejki LOTTO Superligi Bogoria zajmowała pierwsze miejsce w ligowej tabeli, zaś ekipa Energi-Manekin trzecie ze stratą jednego punktu. Zwycięzca spotkania mógł przewodzić tabeli, dlatego stawka spotkania była bardzo wysoka. Już w pierwszym pojedynku wieczoru mieliśmy bardzo interesujące starcie japońskich zawodników. Yuki Hirano mierzył się z naszym Masakim Yoshidą. Masaki, który wygrał wszystkie pojedynki singlowe w tym sezonie LOTTO Superligi przedłużył swoją zwycięską passę pokonując swojego rodaka 3:1 w setach.

Przy prowadzeniu 1:0 do stołu podeszli Konrad Kulpa oraz Pavel Sirucek. Pavel przy dopingu grupy wyjazdowego Dartom Bogorii nie dał najmniejszych szans tenisiście gospodarzy wygrywając 3:0 i oddając tylko 15 małych punktów. Dzięki tej wygranej popularny Siru awansował na drugie miejsce w rankingu indywidualnym LOTTO Superligi. Przed naszym zawodnikiem znajduje się jedynie Kou Lei. Kropkę nad i czwartkowego wieczoru postawił Marek Badowski. Marek pokonał 3:1 swojego kolegę z reprezentacji Tomka Kotowskiego. Wygrana 3:0 pozwoliła pozostać Dartom Bogorii na czele tabeli LOTTO Superligi. Po dziewięciu kolejkach nasi tenisiści mają 23 punkty, tyle samo co Dekorglass Działdowo.

Przed naszymi tenisistami teraz tydzień przerwy i powrót do Grodziska Mazowieckiego. W następny czwartek i piątek Bogoria nasza drużyna zagra spotkania w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. W czwartek 5 grudnia zmierzymy się w 10. kolejce LOTTO Superligi z ASTS Unią Olimpią Grudziądz. Dzień później zaś do Grodziska przyjedzie, a właściwie przyleci portugalski zespół GDCS Juncal. Spotkanie to będzie rozgrywane w ramach 5. kolejki grupowej Ligi Mistrzów, w której nasi tenisiści walczą jeszcze o pierwsze miejsce w tabeli.

Energa Manekin Toruń- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Yuki Hirano- Masaki Yoshida 1:3
Konrad Kulpa- Pavel Sirucek 0:3
Tomasz Kotowski- Marek Badowski 1:3

Dodaj komentarz