Zwycięstwa 9:1 naszych młodych drużyn

Kolejne pewne zwycięstwa w rozgrywkach ligowych z seniorami odniosły nasze drużyny. Zarówno druga drużyna Bogorii, jak i trzecia pokonały swoich przeciwników w stosunku 9:1.

Drugi zespół występujący w II lidze pokonał na wyjeździe Tęczę Budki Piaseckie. W drużynie ze względu na kontuzję nie wystąpił Jacek Szachnowski i naszą drużynę reprezentowało w tym meczu dwóch kadetów oraz dwóch juniorów. Młody wiek nie stał na przeszkodzie by zdominować zespół z Budek Piaseckich. Swoje mecze na pierwszym stole wygrali Miłosz Redzimski oraz Kuba Stecyszyn, którzy wywalczyli 2.5 punktu. Na drugim stole „komplet” wywalczył również Patryk Pyśk, zaś 1.5 dorzucił Michał Gawlas. Dzięki tej wygranej pierwszą rundę sezonu zasadniczego drugi zespół Bogorii zakończył z dorobkiem 10 zwycięstw i 1 remisu. Bilans ten dał naszej drugiej drużynie 21 punktów w ligowej tabeli i drugie miejsce, tyle samo co pierwszy Dekorglass Działdowo. To między tymi drużynami rozegra się w drugiej rundzie walka o awans do pierwszej ligi.

Świetnie pierwszą rundę zmagań zakończył nasz trzeci zespół. We własnej sali przy ulicy Kilińskiego jeszcze młodsi zawodnicy pokonali 9:1 GUKS Orzeł Siedlin II. Punkty w tym meczu wywalczyli: 2.5 Jacek Mitas, Mikołaj Giereło, Krzysztof Stąporek oraz 1.5 Adam Stąporek. Tym samym chłopaki dokonali naprawdę niezwykłej sztuki wygrywając w pierwszej rundzie wszystkie 11 spotkań ligowych, z bilansem wszystkich gier indywidualnych 94:25. 11 wygranych przełożyło się na 22 punkty w ligowej tabeli i cztery punkty przewagi nad zespołem z Łomnej. To wszystko stawia trzecią drużynę Bogorii w roli faworyta do awansu do trzeciej ligi. Obydwu drużynom mocno gratulujemy udanej pierwszej rundy sezonu zasadniczego i liczymy, że w drugiej podtrzymają zwycięską passę. Wszystkie wyniki ligowe znajdziecie w linku poniżej:

http://ligi.mzts.pl/liga/6/39/2-liga-mezczyzn/

Dodaj komentarz