Juniorzy Bogorii rządzą w kraju

Niezwykle udane było dla Juniorów Dartom Bogorii 3 Grand Prix Polski, które w miniony weekend zostało rozegrane w Luboniu. W najlepszej czwórce turnieju znalazło się trzech naszych zawodników, a całe zawody wygrał niezawodny Miłosz Redzimski.

Oprócz Miłosz na najniższym stopniu podium stanęli Patryk Pyśk oraz Michał Gawlas. Dla obu to najlepszy start w turnieju ogólnopolskim w gronie juniorów. Cała trójka naszych młodych zawodników w drodze do półfinału wygrała aż sześć pojedynków singlowych, nie ponosząc żadnej porażki. Szczególnie miłą niespodziankę sprawił Michał, który w całym turnieju rozstawiony był z numerem 19. W walce o finał Michał musiał uznać jednak wyższość Miłosza, który zwyciężył 4:0 w setach. W takim samym stosunku swoje spotkanie półfinałowe przegrał Patryk, który uległ Szymonowi Kolasie. W decydującym o zwycięstwie w całym turnieju pojedynku młody Redzimski pokonał zawodnika Politechniki Rzeszów 4:2 w setach. Co ciekawe były to jedyne dwa sety jakie Miłosz stracił w całym turnieju rozgrywanym w Luboniu. Dla naszego wychowanka było to drugie zwycięstwo w zawodach Grand Prix Polski Juniorów. Miłosz wygrał drugi turniej, zaś w pierwszym zajął drugie miejsce. W finałach zawsze rywalizował właśnie z Szymonem Kolasą.

Wysokie miejsca w turnieju Juniorek zajęły nasze młode zawodniczki. Martyna Lis oraz Kasia Trochimiuk uplasowały się na miejscach 13-16. Sporo pecha miał Jacek Mitas, który jak burza przeszedł przez piątkowe eliminacje. W sobotnim turnieju grupowym wygrał dwa spotkania, co jednak pozwoliło mu zająć trzecie miejsce nie dające awansu do najlepszej 32 zawodów. Ostatecznie Jacek zajął miejsca w przedziale 41-48. Były to ostatnie zawody rangi Grand Prix Polski Juniorów w tym sezonie. Teraz przed naszymi zawodnikami Mistrzostwa Polski, które pod koniec kwietnia zostaną rozegrane w Gliwicach. Pełne wyniki znajdziecie w linku poniżej.

https://www.pzts.pl/aktualnosci/milosz-redzimski-i-wiktoria-wrobel-wygrali-3-grand-prix-polski-juniorow-i-juniorek/

Dodaj komentarz