Do Jekaterynburga po historyczny awans do półfinału Ligi Mistrzów

Jutro punktualnie o godzinie 15 Dartom Bogoria w dalekim Jekaterynburgu rozegra jedno z najważniejszych spotkań w historii klubu. Stawką rewanżowego spotkania ćwierćfinału Ligi Mistrzów z miejscowym UMMC będzie awans do czwórki najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie między tymi zespołami Bogoria zwyciężyła po nieprawdopodobnym spotkaniu 3:1. Każdy z naszych tenisistów wygrał jedną grę singlową 3:2 w setach i każdy z nich w swoim pojedynku przegrywał 0:2. Korzystny wynik z pierwszego meczu oznacza, że podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego by awansować do półfinału Champions League muszą wygrać przynajmniej dwie gry singlowe. Nawet porażka 1:3 może dać awans naszej drużynie, jednak wówczas musielibyśmy liczyć na lepszy bilans setów. Po pierwszym meczu stosunek setów wynosi 11:9 na korzyść Bogorii. Do dalekiego Jekaterynburga nasi tenisiści ruszyli już w środę rano by lepiej zaaklimatyzować się do miejscowych warunków i zmiany strefy czasowej ( Przesunięcie czasu wynosi dam cztery godziny). Z pewnością cieszy poprawa zdrowia Panagiotisa Gionisa oraz Marka Badowskiego, która była widoczna w dwóch ostatnich spotkaniach LOTTO Superligi. Również Pavel Sirucek czuje się w dobrej dyspozycji, dlatego cała drużyna jest w bojowych nastrojach i liczy na historyczny dla Bogorii awans do półfinału.

Jednak zadanie nie będzie łatwe bo UMMC to bardzo wymagający rywal. Każdy z trójki tenisistów zespołu z Rosji ma w swoim dorobku medale najważniejszych imprez w Europie. Lider drużyny Jonathan Groth będzie chciał się zrehabilitować za dwie porażki w Grodzisku Mazowieckim. Duńczyk to aktualnie 27 rakieta świata. Oprócz niego wystąpi Andrei Gacina oraz Alex Shibaev, który w pierwszym spotkaniu tych drużyn pokonał Panosa 3:2 w setach. Zwycięzca dwumeczu prawdopodobnie wystąpi w półfinale z Borussią Dusseldorf więc po raz kolejny jest szansa, że do Grodziska Mazowieckiego zawita żywa legenda tenisa stołowego Timo Boll. Jednak najpierw nasi zawodnicy muszą zagrać jutro najlepsze swoje gry i wyeliminować rosyjski zespół. O tym prawdopodobnie dowiemy się około godziny 17 może 18. Poniżej znajdziecie link do transmisji na żywo.

https://www.laola1.tv/en-int/livestream/ttsc-ummc-ks-dartom-bogoria-grodzisk-mazowiecki-len

Dodaj komentarz