Rozgrywki LOTTO Superligi zawieszone do 30 kwietnia

„Rywalizację w LOTTO Superlidze oraz kobiecej ekstraklasie zawiesiliśmy do 30 kwietnia. Wcześniej do odwołania zawiesiliśmy wszystkie inne krajowe rozgrywki” – poinformował prezes PZTS oraz Dartom Bogorii Dariusz Szumacher. Powodem jest pandemia koronawirusa.
– Będziemy monitorować sytuację na bieżąco i zastanawiać się nad możliwymi scenariuszami dotyczącymi dokończenia sezonu. Podczas telekonferencji zdecydowaliśmy, że do 30 kwietnia zostaną zawieszono rozgrywki w męskiej LOTTO Superlidze oraz kobiecej ekstraklasie. Podjęliśmy taką samą decyzję jak międzynarodowa federacja ITTF – powiedział szef Polskiego Związku Tenisa Stołowego i naszego klubu Dariusz Szumacher.
W kwietniu zaplanowane były dwie kolejki LOTTO Superligi, z kolei w ekstraklasie pozostały klubom do rozegrania po dwa-trzy mecze sezonu zasadniczego. W najbliższych tygodniach nie będzie także spotkań w niższych ligach.
 
W LOTTO Superlidze prowadzi aktualnie Kolping Frac Jarosław 52 pkt, przed  Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 47, Dekorglassem Działdowo 42 i Dojlidami Białystok 34. Dwa najlepsze zespoły, zgodnie z regulaminem rozgrywek, mają awansować bezpośrednio do półfinału play off, zaś ekipy z miejsc 3-6 wystąpią w ćwierćfinale.

Dodaj komentarz