Awans kobiecej drużyny Bogorii do I ligi!!!

Debiutująca w rozgrywkach II ligi kobiet drużyna Dartom Bogorii dzięki zajęciu pierwszego miejsca w ligowej tabeli uzyskała awans do I ligi. To wynik środowej decyzji zarządu PZTS o zakończeniu rozgrywek na szczeblu centralnym.

Zgodnie z tą decyzją I liga kobiet składająca się z grupy północnej i południowej została zwiększona do 24 drużyn, a awans do niej uzyskują wszystkie drużyny, które w swoich II ligach zajmowały pierwsze miejsce. Akurat w momencie podjęcia tej decyzji nasze dziewczyny były po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego, w której wygrały wysoko wszystkie cztery spotkania. Trzy z tych spotkań zakończyły się wygranymi w stosunku 8:2, zaś jedno spotkania zawodniczki Bogorii wygrały 10:0. Co więcej nasze młode dziewczyny debiutowały w rozgrywkach ligowych i w swoim pierwszym sezonie uzyskały awans do wyższej ligi.

A w składzie zespołu znajdowały się dwie juniorki: Martyna Lis i Kasia Trochimiuk oraz cztery młodziczki: Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Milena Mirecka oraz Ola Oskiera. Wszystkie dziewczyny znajdują się w ścisłej czołówce rankingów ogólnopolskich w swojej kategorii wiekowej. Rozgrywki II ligi dotyczyły zespołów z województw mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego. I liga rozgrywana jest już całkowicie na szczeblu centralnym. Wszystkim dziewczynom gratulujemy udanego debiutu w rozgrywkach ligowych i życzymy powodzenia w następnym sezonie. W linku poniżej znajdziecie szczegółowe wyniki spotkań dziewczyn w tym sezonie:

http://ligi.mzts.pl/druzyna/6/38/408/ks-bogoria-grodzisk-mazowiecki/

Dodaj komentarz