II drużyna Bogorii była o krok od awansu do I ligi

Niedawno decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 z powodu przedłużającej się Pandemii Koronawirusa podjął Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego. Oznacza to, że rozgrywki dobiegły końca również dla naszej drugiej drużyny występującej w II lidze. Zespół prowadzony przez trenera Zbyszka Grześlaka zajął w niej drugie miejsce. W tym artykule podsumujemy występy tego zespołu w minionym już sezonie.

W lidze, która obejmuje zespoły z województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego wystąpiło w tym sezonie 12 zespołów. Drugiej drużynie Bogorii złożonej z młodych zawodników naszej Akademii oraz Ośrodka wspieranej przez Jacka Szachnowskiego udało się rozegrać tylko jedną rundę. W 11 spotkaniach młodzi zawodnicy wywalczyli świetny bilans 10 zwycięstw i zanotowali tylko jeden remis. Niestety jedno z tych zwycięstw z Victorią Płock, zostało uznane jako walkower dla przeciwników z racji, że w meczu wystąpił Patryk Pyśk, który był nieuprawniony do gry w tym meczu.

Doskonały bilans przełożył się na 19 punktów w ligowej tabeli. O dwa więcej wywalczył Dekorglass Działdowo i z pewnością trener Zbyszek i nasi zawodnicy mogą żałować, że nie udało się rozegrać spotkania rewanżowego. Tym bardziej, że pierwszy mecz między tymi zespołami dostarczył bardzo wielu emocji i po kilku ciekawych pojedynkach zakończył się wynikiem 5:5. Oprócz tego meczu grodziska drużyna rozegrała kilka innych zaciętych pojedynków zakończonych wygraną 6:4. Takim wynikiem kończyły się pojedynki z drużynami: Spójni Warszawa, Orła Siedlin, Beinteractive Gąbin oraz KTS-u Nowy Dwór Mazowiecki. To tylko pokazuje, że mimo młodego wieku nasi adepci wielokrotnie wykazywali się chłodną głową w kluczowych momentach spotkań.

Z racji dużej ilości zawodów w II lidze wystąpiło aż 8 zawodników. Byli to: Jacek Szachnowski, Miłosz Redzimski, Kuba Stecyszyn, Patryk Pyśk, Michał Gawlas, Bartosz Skórko, Adrian Majchrzak oraz Szymon Wiśniewski. Z tego grona najlepszy bilans indywidualny miał Szachnowski, który sezon zakończył z bilansem 18 zwycięstw i 1 porażki. Oprócz niego bardzo dobry bilans mieli również Miłosz Redzimski (13-1) oraz Kuba Stecyszyn (11-4).

Zgodnie z decyzją Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego awans do I ligi wywalczą tylko drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich drugich ligach. Oznacza to, że na chwilę obecną II drużyna Bogorii nie wywalczyła awansu do I ligi, mimo naprawdę świetnego sezonu. Awans do wyższego szczebla rozgrywkowego wywalczył wspomniany wcześniej Dekorglass II Działdowo, w składzie którego występował m.in. Xu Wenliang, w przeszłości zawodnik I drużyny Bogorii, który w swoim dorobku ma m.in. Drużynowe Mistrzostwo Polski w naszych barwach. W linku poniżej znajdziecie szczegółowe wyniki Bogorii w rozgrywkach II ligi.

http://ligi.mzts.pl/druzyna/6/39/396/ks-bogoria-ii-grodzisk-mazowiecki/

Dodaj komentarz