14 adeptów Bogorii w kadrze Mazowsza


Bardzo liczna grupa naszych Młodzików, Kadetów i Juniorów znalazła się w kadrze województwa na obozy letnie, które odbędą się w zbliżające wakacje. Najwięcej spośród tego grona mamy Młodzików, bo jest ich aż siódemka.

Tak liczna grupa adeptów naszej Akademii to niewątpliwie zasługa ich świetnych wyników w turniejach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Niemal w każdej kategorii w zawodach o Grand Prix zwycięża lub jest na podium jeden z zawodników Bogorii. Duża część z nich w tych turniejach też grać nie musi z racji wysokiej pozycji w rankingu ogólnopolskim.

Przyzwyczailiśmy się już, że w turniejach Grand Prix Polski kluczowe role odgrywają nasze Młodziczki. Cała czwórka dziewczyn znalazła się wśród powołanych, a są to oczywiście Zosia Śliwka, Tosia Zembowicz, Ola Oskiera i Milena Mirecka. W tej samej kategorii wiekowej powołania otrzymali również Kamil Sadowski, Piotr Garwoła oraz najmłodszy z całej grupy naszych zawodników Kuba Dobosz, który we wszystkich zawodach Grand Prix Mazowsza znajdował się na podium. Również wśród powołanych juniorów młodszych znaleźli się nasi kadeci czyli Szymon Wiśniewski, Mikołaj Giereło oraz Krzysztof Stąporek. Cała trójka z bardzo dobrej strony pokazywała się również w turniejach ogólnopolskich w swojej kategorii wiekowej.

Po dwóch juniorów oraz dwie juniorki mamy wśród powołanych do Kadry Mazowsza w najstarszej kategorii młodzieżowej. Są to aktualnie siódma juniorka ogólnopolskiego rankingu indywidualnego Martyna Lis oraz Kasia Trochimiuk. Obie dziewczyny wraz z naszymi młodziczkami uzyskały w tym roku awans do I ligi kobiet. Wśród powołanych juniorów są Patryk Pyśk, oraz brat Martyny Kuba Lis. Tak liczna grupa naszych młodych zawodników znajdujących się w kadrze województwa pokazuje na jak wysokim poziomie wygląda szkolenie w Akademii Tenisa Stołowego Bogorii. Na koniec warto właśnie wspomnieć, że wśród powołanych mamy największą liczbę swoich zawodników spośród wszystkich klubów. Do tego trzeba wspomnieć jeszcze oczywiście Miłosza Redzimskiego i Michała Gawlasa, którzy znajdują się w Kadrze Polski juniorów. W linku poniżej znajdziecie wszystkich powołanych zawodników do Kadry Mazowsza.

http://mzts.pl/files/1920/2020_kw_mazowsza.pdf

Dodaj komentarz