Adepci Akademii wrócili do czynnych treningów


Blisko dwa miesiące przerwy od treningów mieli młodzi zawodnicy Bogorii. Od 18 maja wrócili oni do aktywnych treningów.

Aktualnie dwie grupy ćwiczą w naszej Sali treningowej przy ulicy Kilińskiego 8a oraz na hali na Westfala. Starsi adepci naszej Akademii od samego początku trenowali dwa razy dziennie w godzinach 8-10 oraz 16-18. Dodatkowo grupa juniorów miała i ma okazję trenować z seniorami naszego klubu oraz innymi zawodnikami trenującymi w Grodzisku Mazowieckim, takimi jak Kuba Folwarski, który na co dzień gra w 2. Bundeslidze. Oprócz treningów technicznych, bardzo dużą część czasu młodzi zawodnicy poświęcają na trening fizyczny. Trening fizyczny prowadzony jest przez profesjonalnego instruktora odpowiadającego za tą część treningu.

Od dłuższego czasu dwa razy dziennie trenują także młodsi adepci. Nasi młodzicy i żacy na początku powrotu do czynnych zajęć ćwiczyli raz dziennie po dwie godziny. Aktualnie trenują w godzinach 8-10 rano. Po południami, aby przestrzegać obostrzeń i maksymalnej liczby osób w trakcie zajęć ćwiczą oni w dwóch grupach. Pierwsza w godzinach 15.30-17, druga zaś 17-18.30. Zarówno przed rozpoczęciem treningów, jak i po ich zakończeniu dzieci poddawane są dezynfekcji rąk. Podobnie sytuacja wygląda na sali na Kilińskiego, gdzie dezynfekowana jest cała sala. Wracając do młodszych dzieci to trenerzy zwracają w trakcie treningów na poprawę szybkości i zwinności. Do tego przed rozpoczęciem ćwiczeń na stole korzystają oni z bieżni, która znajduje się przy hali.

Do pierwszych zawodów ogólnopolskich, które będą od razu Mistrzostwami Polski zostało jeszcze trochę ponad dwa miesiące. Dlatego też adepci Bogorii mają dużo czasu by przygotować jak najlepszą formę do tych turniejów. Spora ich część przebywa na obozie kadry wojewódzkiej w Brzegu Dolnym. Pod koniec lipca wezmą oni z kolei udział w obozach Trenuj z Pasją, który odbędzie się w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz