Zarząd Bogorii zostaje w niezmienionym składzie

We wtorek 7 lipca w siedzibie firmy Ravak odbyło się walne zgromadzenie członków stowarzyszenia klubu Bogoria. Jedną z głównych decyzji w trakcie spotkania był wybór członków zarządu na nową czteroletnią kadencję. Głosami wszystkich obecnych nowymi/starymi członkami zarządu zostali Dariusz Szumacher, Stanisław Kuracki, Krzysztof Socha oraz Dariusz Łysuniak.

W trakcie zjazdu został podsumowany ostatni sezon i rok działalności klubu Bogoria. W 2019 roku nasza I drużyna sięgnęła po zwycięstwo w LOTTO Superlidze. W tym sezonie z kolei nasi zawodnicy wywalczyli srebrny medal tych rozgrywek. Nie wiadomo, czy gdyby nie pandemia związana z koronawirusem, czy znowu nie udałoby się sięgnąć po tytuł najlpeszej drużyny w kraju. Sezon LOTTO Superligi zakończył się bowiem na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego, bez rozegrania fazy play-off.

Duże sukcesy osiągali również adepci naszej Akademii Tenisa Stołowego. W rozgrywkach młodzieżowych wywalczyli oni 8 medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Dwa brązowe medale Mistrzostw Świata wywalczył Miłosz Redzimski w kategorii Kadetów. W tej samej kategorii Miłosz stanął także na trzecim stopniu podium Mistrzostw Europy w singlu. Co więcej nasi młodzi zawodnicy świetnie spisywali się w rozgrywkach drużynowych. Awans z drugiej do pierwszej ligi osiągnęły debiutujące w rozgrywkach ligowych dziewczyny. Z czwartej do trzeciej z kolei awansowali chłopcy.

W trakcie zebrania udzielono przy całkowitym poparciu absolutorium dla kończącego swoją kadencję zarządu. Przedstawiono również kondycję finansową klubu, która mimo utrudniającej funkcjonowanie klubu pandemii jest stabilna. Przedstawiono również koncepcje funkcjonowania klubu na najbliższe cztery lata, a następnie wybrano nowy zarząd klubu. Po raz kolejny w jego skład weszli Dariusz Szumacher, Stanisław Kuracki, Krzysztof Socha oraz Dariusz Łysuniak, którzy od kilku lat robią fantastyczną robotę dla naszego klubu. To właśnie dzięki im działaniom i wysiłkom Bogoria uznawana jest za najlepszy klub w Polsce. W tym miejscu trzeba również podkreślić ogromne wsparcie również gminy Grodzisk Mazowiecki, bez której nie moglibyśmy być uznawani za stolicę polskiego tenisa stołowego. Za to ogromne wsparcie chcielibyśmy teraz gminie serdecznie podziękować.

Dodaj komentarz