Znamy terminarz LOTTO Superliga na sezon 2020/2021

Od starcia z beniaminkiem ZKS Palmiarnia Zielona Góra zmagania w nowym sezonie LOTTO Superligi rozpocznie drużyna Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie to zostanie rozegrane 4 września o godzinie 18 w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Przypomnijmy, że w nowych rozgrywkach liga została powiększona do 13 zespołów.

Oznacza to, że w każdej kolejce jedna drużyna będzie pauzować. Taka sytuacja będzie czekać podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego w 3. kolejce gier. Pierwsza runda potrwa do 4 grudnia, a po jej zakończeniu kluby zostaną podzielone na grupy mistrzowską i spadkową. W pierwszej wystąpi sześć zespołów, zaś w drugiej siedem. Po zakończeniu sezonu zasadniczego, jak zawsze dojdzie do fazy play-off

Tytułu broni, pod nową nazwą, Sokołów S.A. Jarosław (wcześniej Kolping Frac). To właśnie z ekipą z Podkarpacia spotkamy się w hitowym spotkaniu drugiej kolejki oraz być może całej rundy zasadniczej. Przypomnijmy, że Bogoria i były Kolping to zwycięzcy ostatnich dwóch rozgrywek LOTTO Superligi. W zeszłym sezonie nasz zespół sięgnął również po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Niezwykle ciekawie jak zawsze zapowiada się starcie z Dekorglassem Działdowo. Wzmocniona Jakubem Dyjasem oraz Andrei Gaciną ekipa z Warmii przyjedzie do Grodziska Mazowieckiego 27 września.

Po tym spotkaniu przeciwnikiem Bogorii w hali sportowej przy ulicy Westfala będzie mający bardzo duży potencjał zespół Energii Manekin Toruń. Mecz ten zostanie rozegran z kolei 4 października. W ostatniej grudniowej kolejce Bogoria zmierzy się na wyjeździe z innym beniaminkiem Uczelnią Państwową Zamość. Po Nowym Roku zmagania toczyć się będą w grupach. Dwa najlepsze kluby z mistrzowskiej awansują bezpośrednio do półfinałów play off. Pozostałe, czyli z miejsc 3-6, powalczą w dodatkowej rundzie o promocję do strefy medalowej. Z kolei w grupie 7-13 odbędzie się sześć serii gier i na podstawie wyników ustalona zostanie kolejność. Do pierwszej ligi spadnie ostatni zespół. Przypomnijmy, że oprócz zmagań w LOTTO Superlidze nasza drużyna wystąpi w zbliżającym się sezonie również w rozgrywkach europejskiej Ligi Mistrzów. Poniżej szczegółowy terminarz rozgrywek.

https://www.superliga.com.pl/aktualnosci/informacje/3611-poznalismy-terminarz-1-rundy

Dodaj komentarz