Intensywny przygotowania w sierpniu


Drugi miesiąc wakacji to zazwyczaj czas przygotowań do nowego sezonu. Tak jest w przypadku zawodników pierwszej drużyny, która za miesiąc rozpocznie zmagania w LOTTO Superlidze. Dla adeptów naszej Akademii oraz ośrodka tenisowego sierpień jest przygotowaniem do Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, które na początku pandemii zostały przełożone na wrzesień i październik. Nasi młodzi zawodnicy przygotowują się do tych zawodów w trakcie obozów kadry kraju oraz województwa.

W zeszłym tygodniu rozpoczął się obóz Kadry Polski juniorów w Gdańsku. Udział w nim bierze aż czterech zawodników trenujących na co dzień w naszym klubie. Są to Patryk Pyśk oraz Michał Gawlas, którzy brali udział również we wcześniejszym zgrupowaniu w Ostródzie. Oprócz nich nad morzem trenują również Kuba Stecyszyn oraz Bartek Skórko. Co ciekawe żaden inny klub nie ma tyle swoich zawodników na tym zgrupowaniu co właśnie Bogoria.

Niemal w tym samym czasie rozpoczął się obóz kadry wojewódzkiej wszystkich kategorii młodzieżowych w Górowie Iłowieckim. Również tam Bogoria i jej Akademia ma dużo swoich reprezentantów. Dokładnie trzy młodziczki, jeden młodzik oraz trzech kadetów uczestniczy w obozie. Podobnie jak i w przypadku obozu kadry kraju juniorów najwięcej zawodników jest właśnie z naszego klubu. Jednym z dwóch trenerów prowadzących treningi na obozie jest trener naszej Akademii Zbigniew Grześlak.

A już jutro swoje przygotowania rozpocznie Kadra Polski Seniorów. Zgrupowanie pod okiem trenera Tomasza Krzeszewskiego odbędzie się w Sępólnie Krajeńskim, a wezmą w nim udział nasi Marek Badowski i najmłodszy w całej reprezentacji Miłosz Redzimski. Dla reprezentantów Polski obóz w Sępólnie jest ostatnim etapem przygotowań przed Indywidualnymi Mistrzostwami Europy, które w dniach 15-20 września zostaną rozegrane w Warszawie.

 

Dodaj komentarz