Pierwsza w sezonie porażka Bogorii

W meczu 5. Kolejki LOTTO Superligi nasza drużyna na wyjeździe uległa 1:3 UKS Dojlidom Białystok. Dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego była to pierwsza porażka w rozgrywkach ligowych tego sezonu.

Tenisiści Bogorii świetnie rozpoczęli sezon od wygranych z ligowym potentatami z Jarosławia i Działdowa. Zwycięstwa były tym bardziej imponujące, że odniesione za trzy punkty. Wiadomo było, że na Podlasiu czeka nas jednak ciężka przeprawa, gdyż Dojlidy mają w tym sezonie silny i bardzo wyrównany skład. W zeszłym sezonie słabym ogniwem drużyny był młody Przemysław Walaszek, w tym zastąpił go Białorusin Aleksander Khanin, który jeszcze rok temu znajdował się w najlepszej setce rankingu ITTF.

To właśnie Khanin wygrał niezwykle ważny pojedynek przy stanie meczu 1:1. Po tym jak w pierwszej grze Wang Zeng Yi pokonał naszego wychowanka Miłosza Redzimskiego 3:1 w setach, a Panos po kolejnym świetnym pojedynku okazał się lepszy 3:2 od leworęcznego I Youngyina Khanin mierzył się z naszym Pavlem Siruckiem. Każdy set tego pojedynku był niezwykle wyrównany i kończył się wynikiem 11:9 lub 11:8. To Czech wygrał pierwszą partię, w trzech kolejnych górą był jednak Białorusin i to zespół z Podlasia po trzech singlach prowadził 2:1.

W spotkaniu liderów swoich drużyn do dwóch wygranych setów lepszy okazał się Wang Zeng Yi. Były zawodnik Bogorii bardzo dobrze w przeszłości radził sobie w grze na defensywę z Panosem. Nie inaczej było tym razem. Popularny Wandżi dosyć przekonująco wygrał 11:6 i 11:7 dając wygraną w całym meczu swojej drużynie za trzy punkty.

Tenisiści Bogorii jednak bardzo szybko będą mogli wrócić na zwycięską ścieżkę, gdyż już jutro zmierzą się w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a z Energą-Manekin Toruń. Początek tego spotkania o godzinie 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej drużyny z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który w tabeli LOTTO Superligi plasuje się aktualnie na pierwszym miejscu.

UKS Dojlidy Białystok-Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Wang Zeng Yi – Miłosz Redzimski 3:1 (11:7, 11:6, 9:11, 11:6)
Li Youngyin – Panagiotis Gionis 2:3 (7:11, 8:11, 11:9, 12:10, 1:11)
Aliaksandr Khanin – Pavel Sirucek 3:1 (8:11, 11:9, 11:8, 11:9)
Wang Zeng Yi – Panagiotis Gionis 2:0 (11:6, 11:7)

 

Dodaj komentarz