Mecz z Poltarexem 29 listopada


Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego poinformował, że zaległe spotkanie naszej drużyny z Poltarexem Pogonią Lębork w naszej hali zostanie rozegrany w niedzielę 29 listopada o godzinie 16. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 25 października w Grodzisku Mazowieckim.

Rywalizacja z zespołem z Lęborka odbywać się będzie w ramach 10. kolejki LOTTO Superligi. Mecz został przełożony ponieważ jeden z zawodników gości znajdował się na kwarantannie. Dla Bogorii będzie to ostatnie spotkanie w I rundzie sezonu zasadniczego LOTTO Superligi. Co więcej będzie to ogólnie ostatnie spotkanie I rundy.

Ostatnia kolejka ligowa przewidziana jest na 26 listopada. Wówczas podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mają zaplanowany wyjazdowy mecz z Uczelnią Państwową Zamość, która jest tegorocznym beniaminkiem Superligi. Aktualnie tenisiści Bogorii plasują się w tabeli na wysokim drugim miejscu, z zaledwie jednym punktem straty do Dekorglassu Działdowo. Dodatkowo nasi zawodnicy mają rozegrany jeden mecz mniej (właśnie ten z Poltarexem). W przypadku zwycięstw z ekipami z Lęborka i Zamościa Dartom Bogoria przezimuje do drugiej rundy jako lider tabeli. Przypomnijmy, że dzięki zajęciu miejsca w najlepszej „szóstce” ligowej tabeli po pierwszej rundzie Bogoria ma również pewny awans do fazy play-off LOTTO Superligi. Ta z kolei zostanie rozegrana po drugiej rundzie, w której nasi gladiatorzy zagrają pięć spotkań z najlepszymi sześcioma zespołami po pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz