Kolejne zwycięstwa naszej kobiecej drużyny w I lidze

Oprócz zawodników naszej pierwszej drużyny po LOTTO TOP16, weekend do udanych zaliczyć mogą tenisistki stołowe Bogorii, które w piątek i sobotę rozegrały dwa spotkania I ligi grupy północnej. Dziewczyny najpierw pokonały 8:2 Energę Manekin Toruń, a dzień później 6:4 LKTS Luvenę Luboń.

Oba spotkania zostały rozegrane w naszej sali przy ulicy Kilińskiego 8a. Dzięki dwóm wygranym dziewczyny mogą sobie dopisać kolejne cztery punkty do ligowej tabeli. Aktualnie z dorobkiem 9 punktów po 6 spotkaniach zajmują pozycję wicelidera w ligowej tabeli, mając tyle samo punktów co liderujący zespół Chrobrego Międzyzdroje.

Dużo bardziej wyrównany przebieg miało sobotnie starcie z drużyną z Lubonia. Na tablicy wyników mieliśmy niemal cały czas remis. Po pierwszych czterech spotkaniach singlowych było 2:2, po deblach 3:3. Również kolejne dwie gry pojedyncze nie dały żadnej drużynie przewagi. Przy wyniku 4:4 do stołu podeszły Ola Falarz oraz Kasia Trochimiuk. Dziewczyny zagrały świetne pojedynki i po zwycięstwach 3:0 w setach przesądziły o wiktorii naszej drużyny. Punkty w tym meczu wywalczyły: 2 Kasia Trochimiuk, 1.5 Zosia Śliwka, 1 Ola Falarz, Martyna Lis oraz 0.5 Tosia Zembowicz.

Piątkowa rywalizacja z kolei z Energą-Manekin Toruń od początku do końca przebiegała po myśli trenera dziewczyn Zbyszka Grześlaka. Dziewczyny najpierw prowadziły 3:1, potem 5:1, by ostatecznie zwyciężyć 8:2. Co bardzo cieszy w meczu zapunktowały wszystkie nasze zawodniczki, odpowiednio: 2.5 Ola Falarz, 2 Kasia Trochimiuk, 1.5 Martyna Lis, 1 Milena Mirecka, 0.5 Tosia Zembowicz i Zosia Śliwka.

Jeśli chodzi o bilans indywidualny to najlepsze w naszej drużynie po rozegraniu tych 6 spotkań są Ola Falarz i Kasia Trochimiuk z bilansem 7 wygranych i 3 przegranych gier. Na uwagę zasługuje również fakt, że niepokonane w grze podwójnej są Zosia z Tosią. Nasze Mistrzynie Polski Młodziczek w deblu mają bilans 4:0. Kolejne spotkanie nasza kobieca drużyna zagra 5 grudnia u siebie z innym beniaminkiem Stellą Niechan Gniezno. Poniżej w linku wszystkie wyniki dziewczyn w I lidze:

Dodaj komentarz