Znamy wszystkich grupowych przeciwników Bogorii w Lidze Mistrzów

We wtorek odbyło się losowanie uzupełniające fazy grupowej Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Z trzeciego koszyka podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wylosowali Post SV Muhlhausen 1951 e.V. (Niemcy), zaś z czwartego Leka Enea TDM (Hiszpania). Już wcześniej wiadomo było, że przeciwnikiem Bogorii będzie również Fakel-Gazprom Orenburg (Rosja). Tegoroczne zmagania w Champions League w formie turniejowej odbędą się w dniach 11-18. grudnia w Dusseldorfie.

Swój start w Niemczech potwierdziło 15 z 16 drużyn uprawnionych do udziału w Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021. Zespoły podzielone na cztery grupy po cztery zespoły, jedynie w grupie B wystąpią trzy zespoły. Los sprawił, że Bogoria zagra w grupie A mają naprawdę wymagających przeciwników. Ekipa Fakel-Gazprom to wielokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów, a w Dusseldorfie będzie bronić mistrzowskiego tytułu.

Również Post SV Muhlhausen to zespół posiadający w swoich szeregach tenisistów należących do europejskiej czołówki. Liderem zespołu jest Austriak Daniel Habesohn mający w swoim dorobku m.in. Złote Medale Mistrzostw Europy w deblu i drużynie. Oprócz niego w składzie są również Lubomir Jancarik Steffen Mengel oraz Ovidiu Ionescu. Rumun w 2019 roku doszedł do finału Mistrzostw Europy w singlu, w którym uległ Timo Bollowi. W zeszłym sezonie Post SV zajął 5. miejsce w Bundeslidze i dotarł podobnie jak Bogoria do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Ostatnim zespołem naszej grupy jest Leka Enea TDM. To teoretycznie najsłabsza drużyna na papierze, w której występują Hiszpanie oraz Taras Merzlikin z Rosji i Ahmed Saleh z Egiptu. Zespół z Półwyspu Iberyskiego nie ma na swoim koncie sukcesów na arenie międzynarodowej. Awans do ćwierćfinału turnieju Ligi Mistrzów uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Transmisje spotkań dostępne będą na stronie internetowej Laola.tv.

Dodaj komentarz