Czas na turniej Ligi Mistrzów

Jutrzejszym spotkaniem z Leka Enea TDM tenisiści Bogorii zainaugurują zmagania w turnieju Ligi Mistrzów. Aktualnie Drużynowi Wicemistrzowie Polski w ciągu trzech dni zagrają trzy spotkania w fazie grupowej. Awans do ćwierćfinału uzyskają dwie najlepsze drużyny z grupy.

Turniej odbywać się będzie w niemieckim Dusseldorfie, a wystąpi w nim najlepszych 15 drużyn Europy. Bogoria, która trafiła do grupy A, za przeciwników oprócz zespołu z Hiszpanii mieć będzie Fakela Gazprom Oremburg z Rosji oraz Post S.V. Mühlhausen 1951 e.V. z Niemiec. Z Fakelem, który jest obrońcą tytułu Ligi Mistrzów zagramy w sobotę, zaś z Post SV w niedzielę. Wszystkie spotkania Dartom Bogoria rozegra o godzinie 13.30.

Do Dusseldorfu nasi tenisiści udali się samolotem przez Amsterdam. Na pokładzie samolotu znaleźli się oprócz trenera Tomka Redzimskiego, Miłosz Redzimski, Marek Badowski, Michał Gawlas oraz Patryk Pyśk. Wczoraj zaliczyli oni pierwszy trening na sali meczowej oraz testy na obecność wirusa COVID-19. Wszyscy z nich uzyskali wynik negatywny i czują się bardzo dobrze, gotowi do walki o cel jakim jest awans do ćwierćfinału. Do drużyny nie mógł dołączyć Panagiotis Gionis, który aktualnie przebywa w Japonii i rozgrywa tam spotkanie w lidze japońskiej.

Mimo nieobecności liczymy, że zawodnikom Bogorii uda się awansować z grupy. Tym bardziej, że mają za sobą rewelacyjny początek ligowego sezonu. Na półmetku LOTTO Superligi plasują się na pierwszym miejscu wyprzedzając Dekorglass Działdowo oraz UKS Dojlidy Białystok. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Bogoria będzie faworytem jutrzejszego spotkania. Zespół Leki w swoich szeregach z mocniejszych zawodników ma Egipcjanina Li Ahmeda, który jest jednym z najlepszych tenisistów stołowych Afryki i znajduje się w TOP100 światowego rankingu ITTF. Poza nim skład oparty jest na mniej znanych rodzimych zawodnikach.

Prawdziwym wyzwaniem będą pojedynki z Gazpromem oraz ekipą z Bundesligi. Gazprom to faworyt całego turnieju, w składzie z Dimą Ovtcharovem, Lin Yun-Ju, Marcosem Freitasem i Vladimirem Samsonovem. Cała czwórka to ścisła czołówka świata oraz medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Medalistów Mistrzostw Europy w swoim składzie ma również ekipa Post S.V.. Liderem zespołu jest doświadczony Austriak Daniel Habesohn, dwukrotny Mistrz Europy w deblu i drużynie. W zeszłym sezonie zespół ten podobnie jak Bogoria dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na papierze wydaje się, że to właśnie z tym zespołem powalczymy o awans z grupy.

Spotkania Bogorii zapowiadają się niezwykle ciekawe. Turniej rozgrywany jest za zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych. Relacje live będą możliwe na stronie ETTU pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.tv/en-int/page/home-ettu

Dodaj komentarz