I liga kobiet będzie nadrabiać zaległości

Przed zawodniczkami I ligi kobiet zapowiada się bardzo intensywny weekend. Dziewczyny rozegrają dwa zaległe spotkania I rundy sezonu zasadniczego.

Przeciwniczkami zespołu prowadzonego przez trenera Zbigniewa Grześlaka będą drużyny beniaminków. Nasze zawodniczki również debiutują na tym szczeblu rozgrywkowym po wygraniu w zeszłym sezonie II ligi. Dziewczyny najpierw w piątek na wyjeździe o godzinie 17.30 zmierzą się z MKS-em Jedynką Łódź. Dzień później z kolei w naszej sali przy ulicy Kilińskiego dziewczyny podejmą o godzinie 14 Stellę Niechan Gniezno.

Oba zespoły, które będą przeciwnikiem Dartom Bogorii plasuję się w dole ligowej tabeli. Ekipa z Łodzi, jak do tej pory przegrała wszystkie spotkania i zajmuje ostatnie miejsce. Nasz sobotni rywal z kolei ma trzy punkty w dorobku i plasuje się na przedostatniej dziewiątej pozycji. Jak do tej pory nasze młode zawodniczki świetnie radzą sobie w swoim debiutanckim sezonie. Spośród siedmiu spotkań wygrały cztery, jedno zremisowały oraz dwa przegrały. Daje im to aktualnie piąte miejsce w ligowej tabeli.

Jeśli jednak uda się wygrać oba spotkania w których nasze dziewczyny będą faworytkami awansują w tabeli na trzecie miejsce wyprzedzają zespoły z Chełmna oraz Gdańska. Na bardzo wysokie miejsce w tabeli przekłada się bardzo dobra gra indywidualna wszystkich naszych dziewczyn. Liderem drużyny jest najbardziej doświadczona Ola Falarz, która ma świetny bilans indywidualny 10 zwycięstw i 4 porażek. Olę bardzo wspierają nasze Wicemistrzynie Polski Juniorek w drużynie Martyna Lis oraz Kasia Trochimiuk. Pierwsza z nich ma bilans 6-8, zaś druga 9-4. Dużo punktów dają także najmłodsze Zosia Śliwka, Milena Mirecka i Tosia Zembowicz. Spośród nich najlepiej punktuje Zosia z bilansem 6-5.

 

Dodaj komentarz