Pavel Sirucek najlepszym tenisistą Czech

Zawodnik Dartom Bogorii Pavel Sirucek został wybrany w plebiscycie Czeskiego Związku Tenisa Stołowego najlepszym tenisistą stołowym kraju za rok 2020.

W głosowaniu internetowym w mediach społecznościowych zawodnik, który już czwarty sezon występuje w naszych barwach wywalczył 69 głosów i o 20 wyprzedził zawodniczkę czeskiej kadry Hanę Matelową. W poprzednim roku z powodu pandemii koronawirusa nie odbyło się wiele turniejów, ale po „zluzowaniu“ obostrzeń Czesi wzięli udział w kilku imprezach. Dlatego władze Czeskiego Związku Tenisa Stołowego zdecydowały o ogłoszeniu tradycyjnego plebiscytu. Głosowanie odbyło się w czterech kategoriach: Talent Roku, Trener Roku, Drużyna Roku i oczywiście najbardziej prestiżowej Tenisista Roku.

Tym samym popularny Siru zwyciężył w tym prestiżowym plebiscycie już drugi raz z rzędu. 2020 rok Pavel mógł zaliczyć do bardzo udanych. Na początku roku dotarł do ćwierćfinału bardzo silnie obsadzonego turnieju Hungary Open i awansował na najwyższe w karierze 44. miejsce w rankingu ITTF. Aktualnie zajmuje on 51. miejsce w tym zestawieniu. Również bardzo udane występy Czech zanotował w barwach Dartom Bogorii. Pod koniec roku dotarł z naszą drużyną do ćwierćfinału prestiżowej Ligi Mistrzów. W turnieju Champions League, który rozegrany został w Dusseldrofie Sirucek pokonał m.in. Liama Pitchforda i Ovidiu Ionescu.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy głosowali na mnie. Naprawdę to doceniam – powiedział nasz zawodnik podczas ceremonii wręczenia nagród, na której zabrakło kibiców. Pavel podkreślił też, że wielkim celem jest teraz awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. O „bilety” powalczą czescy reprezentanci w marcu w światowych kwalifikacjach w Katarze.

 

Dodaj komentarz