Zosia Śliwka z brązem Grand Prix Polski Kadetek

W weekend ósemka adeptów naszej Akademii z powodzeniem walczył w ogólnopolskich zawodach na obiektach Bronowianki w Krakowie. Na trzecim stopniu podium stanęła w gronie dziewczyn nasza Zosia Śliwka.

Łącznie w trzydniowych zawodach wystartowało ponad 300 dzieci z całej Polski. W piątkowych eliminacjach rywalizowali Milena Mirecka, Kamil Sadowski, Adam Smoter i Kuba Dobosz. Z tej czwórki awans do sobotniego turnieju głównego uzyskali Milena oraz Adam, który co prawda przegrał decydujący pojedynek o awans 2:3 w setach, jednak został dolosowany do zawodów głównych jako jedyny szczęśliwy przegrany.

Do wspomnianej dwójki w sobotę dołączyli Tosia Zembowicz, Zosia, Aleks Pakuła i Krzysztof Stąporek. Cała czwórka start w turnieju głównym zapewniony miała dzięki wysokiej pozycji w rankingu ogólnopolskim oraz zwycięstwu w zawodach wojewódzkich (Aleks i Tosia). Turniej główny rozpoczął się od zmagań w grupach w których adepci naszej Akademii świetnie sobie poradzili. Zosia i Adam zwyciężyli w swoich grupach, zaś Milena, Aleks, Tosia i Krzysztof zajęli w nich drugie miejsca co również dało im awans do 1/16 finału. Pojedynki 1/16 finału odbyły się jeszcze tego samego dnia. Spośród szóstki naszych zawodników awans do 1/8 finału wywalczyli Zosia i Aleks. Aleks bardzo dobrze radził sobie w turnieju w Krakowie, gdzie rywalizował z przeciwnikami o trzy lata starszymi i pokonał kilku wyżej notowanych przeciwników.

Tosia wraz z Adamem przegrywając pojedynki w 1/16 finału, a następnie gry o przedział turniej ukończyli na miejscach 25-32. Krzyś i Milena wygrał pojedynki o przedział i dzięki czemu turniej zakończyli na pozycjach 17-24. W niedzielę Aleks z Zosią kontynuowali dobrą passę zwyciężając w grach o awans do ćwierćfinału. Zosia wygrała 3:0 w setach z Lilianą Przybył, zaś Aleks 3:1 z Wiktorem w Klagach. W ćwierćfinale Aleks uległ 1:3 w setach późniejszemu zwycięzcy Alanowi Kulczyckiemu i uplasował się w przedziale 5-8. Jeszcze dalej zaszła Zosia, która w ćwierćfinale bardzo pewnie 3:0 wygrała z Julią Bartkiewicz. Na drodze naszej zawodniczki niestety w półfinale stanęła Natalia Bogdanowicz, która pokonała Zosię 3:0 w setach. Zosia z pewnością jednak start w Krakowie zaliczy do bardzo udanych, gdyż w zawodach rozstawiona była z numerem 12 i bardzo znacząco poprawiła swoją pozycję. Całej grupie gratulujemy udanego startu.

Dodaj komentarz