Sobotnie mecze ligowe

Zwycięstwo 9:1 drugiej drużyny w II lidze oraz porażka 6:8 trzeciego zespołu w meczu na szczycie III ligi to wyniki nasz drużyny w rozgrywkach ligowych. Oba spotkania zostały rozegrane w naszej sali treningowej przy ulicy Westfala 3a.

Drugi zespół Dartom Bogorii, który walczy o awans do I ligi bardzo pewnie zwyciężył swoje spotkanie z UKS Lupus Kabaty. Chłopacy byli zdecydowanymi faworytami rywalizacji z ostatnim zespołem w tabeli II ligi i potwierdzili to w sobotni poranek. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszej ekipy. Bardzo cieszy udany debiut w tych rozgrywkach 12-letniego Adama Smotera. Adam bardzo godnie zastąpił chorego Bartka Skórkę i dołożył cenne 1.5 punktu. Solidarnie komplet 2.5 punktu wywalczyli kapitan drużyny Przemek Sałaciński oraz Michał Gawlas i Patryk Pyśk. Dzięki tej wygranej młoda drużyna Bogorii ponownie awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Aktualnie wyprzedzamy o jeden punkt KTS Nowy Dwór Mazowiecki i mamy jeden mecz rozegrany mniej. Za tydzień chłopaki zagrają ostatni mecz I rundy zasadniczej przeciwko KSTS Osir Warmią Lidzbark Warmiński.

Tego samego dnia niezwykle ważne spotkanie grał nasz trzeci zespół z KS Limą Pruszków. Obie drużyny przed tym spotkaniem były niepokonane i przewodziły ligowej tabeli. Po bardzo zaciętym pojedynku, który trwał aż 4 godziny, zwyciężyli goście 8:6. W pewnym momencie chłopacy prowadzili 4:2 i byli bliscy podwyższenia prowadzenia na 6:2. Piłki meczowe w swoich grach singlowych mieli zarówno Adrian Majchrzak oraz Mikołaj Giereło. Zespół z Pruszkowa zachował jednak w decydujących momentach więcej zimnej krwi i wygrał te ważne pojedynki. Później do wyniku 6:6 był cały czas remis, decydujące dwie gry wygrali jednak goście i to oni zwyciężyli w cały meczu. Punkty w tym meczu wywalczyli: 3.5 Jacek Mitas (komplet), 1.5 Adrian Majchrzak, 0.5 Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło. Mimo porażki trzeci zespół Dartom Bogorii pozostał  na 2 miejscu w tabeli.

Dodaj komentarz