Świetne spotkanie debiutantów i wygrana na zakończenie rundy zasadniczej

Zwycięstwem 3:1 nad LOTTO ZOOleszczą Gwiazdą Bydgoszcz Dartom Bogoria zakończyła zmagania w fazie zasadniczej LOTTO Superligi. Wydarzeniem spotkania był zwycięski debiut Michała Gawlasa nad czołowym zawodnikiem Superligi Slavą Burovem 3:1 w setach.

16-letni Michał o tym, że zadebiutuje w rozgrywkach LOTTO Superligi dowiedział się dzień przed meczem. Od początku rywalizacji nie widać było po naszym zawodniku większej presji. Grający uchwytem piórkowym Michał sprawiał Rosjaninowi ogromny problem zmiennością swoim serwem. Świetnie zmieniał rotację w podaniu i widać, że zawodnik ze wschodu miał duży problem by się do niej dostosować. Z perspektywy całego meczu zwycięstwo wychowanka MKS Czechowice- Dziedzice, a grającego w naszym klubie trzeci sezon było kluczowe.

Świetne zawody tego dnia grał również Pavel Sirucek. Popularny Siru wygrał obie gry singlowe, poprawiając na koniec sezonu swój bilans indywidualny. Czech pokonał dosyć pewnie 3:1 w setach Artura Grelę oraz 2:1 mocnego Japończyka Asukę Machiego. Wygrana nad tenisistą z Kraju Kwitnącej Wiśni przypieczętowało wygraną grodziskich gladiatorów w całym meczu. Z dobrej strony w swoim debiucie pokazał się równie 17-letni Patryk Pyśk. Wychowanek LKTS Luveny Luboń uległ 0:3 Machiego. Miał on jednak swoje szanse w poszczególnych setach (w pierwszym prowadził 10:8).

Wygraną nad ekipą z Bydgoszczy podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego poprawili niesamowity już bilans gier w rundzie zasadniczej. Ostatecznie pierwszą część sezonu kończymy z 16 zwycięstwami i 1 porażką. W tabeli LOTTO Superligi wywalczyliśmy 46 punktów i aż o 6 wyprzedziliśmy Dekorglass Działdowo. Teraz czas na długo wyczekiwane play-offy. W półfinale zmierzymy się ze zwycięzcą ćwierćfinału UKS Dojlidy Białystok- AZS AWFIS Balta Gdańsk. Po takim meczu jak wczoraj trener Tomek może mieć kłopot bogactwa. Sukces młodego Michała Gawlasa to kolejny świetny wynik młodzieży trenowanej w ramach Akademii Tenisa Stołowego klubu Bogoria. Przypomnijmy, że w niedzielę brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w singlu wywalczył Miłosz Redzimski. Miłosz stał się również najmłodszym zawodnikiem w historii Indywidualnych Mistrzostw Polski, który stanął na podium gry singlowej.

LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz- KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
 
Asuka Machi- Patryk Pyśk 3:0
Artur Grela- Pavel Sirucek 1:3
Slava Burov- Michał Gawlas 1:3
Asuka Machi- Pavel Sirucek 1:2

Dodaj komentarz