Czas na półfinał fazy play-off

Przeciwnikiem Dartom Bogorii w walce o finał LOTTO Superligi będzie zespół AZS AWFIS Balta Gdańsk. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w środę o godzinie 18 w Gdańsku. Rewanż w piątek o 16 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

Podopieczni trenera Tomka Redzimskiego przystępują do półfinału jako zwycięzcy rundy zasadniczej. Tenisiści Bogorii mieli niesamowity bilans pojedynków, spośród 17 spotkań wygrali aż 16. W tym wszystkie mecze w grupie mistrzowskiej. Ekipa z Pomorza z kolei w na koniec fazy zasadniczej zajęła 5. miejsce i musiał powalczyć o półfinał z UKS Dojlidy Białystok. W jednym spotkaniu akademicy zwyciężyli w Białymstoku 3:2.

W regularnym sezonie zawodnicy Bogorii dwukrotnie zwyciężali rywalizację z AZS-em. Pierwszy mecz bez większych emocji w naszej hali zwyciężyliśmy 3:0. Warto dodać, że do Grodziska Mazowieckiego nie przyjechał lider drużyny Patryk Chojnowski. W rewanżu z jego udziałem spotkanie było dużo bardziej zacięte. Ostatecznie zwyciężyliśmy 3:1, po dwóch wygranych singlach Panosa, ważny punkty zdobył również Miłosz Redzimski, który okazał się lepszy od Szymona Malickiego. To właśnie Malickiego nasz junior pokonał niedawno w meczu o medal Mistrzostw Polski Seniorów w singlu. Oprócz Chojnowskiego i Malickiego w składzie drużyny z Gdańska znajduje się Tomasz Tomaszuk.

W Gdańsku Bogoria wystąpi prawdopodobnie w składzie Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek oraz Miłosz Redzimski. W dalszym ciągu na uraz biodra narzeka Marek Badowski, który nie zagra również w rewanżu w Grodzisku Mazowieckim. Do Gdańska pojadą również Patryk Pyśk oraz Michał Gawlas, którzy niedawno zaliczyli udany debiut w rozgrywkach LOTTO Superligi.

W przeszłości Bogoria grała wiele ważnych spotkań ligowych. Najważniejsze było to z 2017 roku, w finale LOTTO Superliga. Mecz rozgrywany był wówczas w Kobyłce, a Dartom Bogoria zwyciężyła 3:0. Punkty w finale wywalczyli Gao Ning, który po najbardziej zaciętym singlu pokonał 3:2 w setach Yang Wanga. Panos wygrał z Kaiem Konishim 3:1, zaś Daniel Górak po szybkim kreczu Patryka Zatówkę. Dla drużyny prowadzonej przez trenera Tomka Redzimskiego był to szósty tytuł mistrzowski w historii klubu. Ze wspomnianych zawodników w dalszym ciągu ważną postacią jest Panagiotis Gionis. Panos pomimo upływających lat jest zawodnikiem, który w ważnych momentach staje na wysokości zadania i robi ważne punkty. Liczymy, że również w Gdańsku poprowadzi Bogorię do zwycięstwa. Transmisja z tego spotkania dostępna będzie w telewizji Sportklub.

Dodaj komentarz