Pavel z Panosem powalczą o Igrzyska Olimpijskie

Od środy w portugalskim Guimares rozpocznie się turniej eliminacyjny do Igrzysk Olimpijskich. Awans do Tokio wywalczy pięciu europejskich zawodników. Do turnieju zgłoszeni są nasi tenisiści Panagiotis Gionis oraz Pavel Sirucek.

Panos był już bardzo blisko wywalczenia awansu w eliminacjach światowych. Po pokonaniu trzech mocnych przeciwników zagrał z innym defensorem Yang Wangiem. Po bardzo wyrównanej grze to jednak były zawodnik Dekorglassu Działdowo okazał się lepszy i wywalczył awans do najważniejszej imprezy czterolecia. W turnieju dodatkowym Grek uległ dwoma piłkami (3:4 i 10:12 w decydującym secie) Liamowi Pitchordowi.

Gionis, który jest ostatnio w bardzo dobrej formie co pokazał w półfinałach LOTTO Superligi z pewnością będzie chciał wywalczyć do swoich piątych Igrzysk Olimpijskich. Lider Bogorii występuje na wszystkich olimpiadach począwszy od tej w 2004 roku w Atenach. Dla 41-letnie tenisisty może być to też ostatni szansa na zakwalifikowanie się do turnieju olimpijskiego.

O swoją pierwszą olimpiadę z kolei spróbuje powalczyć Pavel Sirucek. Pavel i Panos będą jednymi z najwyżej rozstawionych zawodników w Guimares. Siru w światowym rankingu ITTF plasuje się aktualnie na 51. miejscu, Grek z kolei dwie pozycje wyżej. W przypadku niepowodzenia do Tokio można jeszcze awansować właśnie z rankingu światowego, ale nie wiadomo ilu zawodników z listy dostanie się do turnieju singlowego.

Do zawodów w Portugalii zostało zgłoszonych 38 zawodników, w tym również Polacy Jakub Dyjas i Samuel Kulczycki. W pierwszej fazie zawodnicy powalczą w dziesięciu czteroosobowych grupach. Awans do dalszej fazy wywalczy po dwóch zawodników. W drugim etapie powalczą oni w turnieju pucharowym, a awans do Igrzysk wywalczą finaliści. Przegrani z kolei w turnieju dodatkowym zawalczą o jeszcze trzy przepustki do Tokio. Więcej informacji dotyczących turnieju można znaleźć na stronie europejskiej federacji tenisa stołowego pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.org/en/events/european-olympic-singles-qualification/general-information/

Dodaj komentarz