Druga drużyna z awansem do I ligi!!!

Zwycięstwem 6:4 zakończyło się drugie barażowe spotkanie Bogorii II z SMS-em Włodawa w Grodzisku Mazowieckim. Na wyjeździe we Włodawie był remis 5:5 i to nasza drużyna awansowała na zaplecze rozgrywek LOTTO Superligi.

Środowe spotkanie rozgrywane w sali przy Kilińskiego 8a dostarczyło wielu emocji. Wiadomo było, że młody zespół Bogorii aby awansować do I ligi musi wygrać rywalizację rewanżową. Początek meczu również oscylował wokół remisu. Wygrane zanotowali Michał Gawlas oraz Jacek Mitas, który nie grał w pierwszym meczu. Swoje gry przegrali zaś kapitan drużyny Przemek Sałaciński i Patryk Pyśk.

Decydujące z perspektywy całego meczu okazały się gry deblowe. Ważne zwycięstwa odniosły dwie nasze pary Michał Gawlas/Patryk Pyśk oraz Przemek Sałaciński/Jacek Mitas. Przy wyniku 4:2 byliśmy już o krok od awansu do I ligi. Promocje na zaplecze Superligi zapewniły nasz wygrane Michała i Jacka na pierwszym stole. Obaj okazali się bohaterami rewanżu zdobywając komplet punktów. Dla Gawlasa był to drugi komplet punktów, gdyż również we Włodawie wygrał swoje wszystkie pojedynki.

Chłopaki kończą rozgrywki II ligi jako niepokonana drużyna. W grupie mazowieckiej zespół, który tworzył również Bartek Skórko wygrał wszystkie  mecze. Od nowego sezonu w drugiej drużynie Bogorii będzie również występował Kuba Stecyszyn, który trenuje już w grodziskim ośrodku od dwóch lat. Kuba świetnie prezentował się w ostatnim sezonie w I lidze, gdzie w barwach 3S Polonii II Bytom miał 68% skuteczności wygranych gier. Oprócz niego zagrają wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli awans na wyższy poziom rozgrywkowy. Drużynie z Włodawy dziękujemy za świetną walkę i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Dodaj komentarz