Marek Badowski i Pavel Sirucek na dłużej w Bogorii

Kibiców Bogorii bardzo mogła ucieszyć informacja zarządu klubu o przedłużeniu kontraktu z podstawowymi tenisistami klubu. Marek i Pavel na pewno spędzą kolejny w naszych barwach.

Obaj zawodnicy są bardzo zżyci z klubem i Grodziskiem Mazowieckim. Pavel na chwałę Bogorii walczy już od czterech sezonów. Od samego początku Czech pokazuje się w Bogorii ze świetnej strony, a także zanotował bardzo duży progres w swojej grze. Jeszcze przed przybyciem do Grodziska Mazowieckiego Pavel plasował się na końcu drugiej setki światowego rankingu ITTF. Po czterech latach w Grodzisku Sirucek w światowym rankingu awansował na 52. miejsce na światowej liście. Co więcej dwa miesiące temu popularny Siru w portugalskim Guimares uzyskał awans na swoje pierwsze Igrzyska Olimpijskie.

Razem z Pavlem swój kontrakt przedłużył również kapitan zespołu. Dla popularnego Banego, kolejny sezon będzie już czwartym w ekipie prowadzonej przez trenera Tomka Redzimskiego. Wracający do pełni zdrowia Marek również bardzo rozwija swoją grę w ostatnich latach. Tuż przed kontuzją Badowski poprowadził Bogorię do kolejnego ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W turnieju rozgrywany w Dusseldorfie pokonał kilku zawodników należących do europejskiej czołówki. Na rozkładzie Banego znaleźli się chociażby Vladimir Samsonov, Daniel Habesohn czu Ovidiu Ionescu. Odkąd Marek gra dla Bogorii klub wywalczył jedno Drużynowe Mistrzostwo Polski, a także dwukrotnie zajął drugi miejsce.

Obaj tenisiści wystąpili w niedawno rozgrywanych w Warszawie Mistrzostwach Europy. Niestety zarówno Marek, jak i Pavel swój start skończyli na I rundzie. Chociaż obaj byli bardzo blisko pokonania swoich rywali. Sirucek 3:4 w setach uległ Vladimirowi Sidorence, w takim samym stosunku lepszy od Badowskiego okazał się David Sedradoglu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że chłopaki chcą kontynuować swoją karierę w naszych barwach. Mamy przekonanie, że przy ich dobrej postawie Bogoria po raz kolejny włączy się do walki o Drużynowe Mistrzostwo Polski, a także pokaże się z dobrej strony na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz