Bogoria zagra kolejny raz w Lidze Mistrzów

European Table Tennis Union poinformowała, że nasza drużyna została zakwalifikowana do rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2021/2022. Co więcej, nasi gladiatorzy znaleźli się w gronie ośmiu najwyżej rozstawionych drużyn i do rozgrywek grupowych przystąpi od drugiego etapu.

W nowym sezonie Champions League zagrają 24 najlepsze drużyny w Europie. W pierwszym etapie zagra 16 zespołów, podzielonych na cztery, czterozespołowe grupy. Awans wywalczą po dwie drużyny z każdej grupy. We wspomnianym etapie swój start w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie rozpocznie aktualny mistrz LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo.

W drugim etapie do ekip z pierwszego etapu, dołączy osiem rozstawionych (w tym właśnie Bogoria), które ponownie utworzą cztery grupy po cztery zespoły. Rozstawienie Bogorii wśród ośmiu najlepszych drużyn w Europie to zasługa dobrych występów naszego klubu w ostatnich latach. W trzech ostatnich edycjach Ligi Mistrzów podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zawsze dochodzili do ćwierćfinału tych prestiżowych rozgrywek. Co więcej dwa sezony temu grodziscy tenisiści byli o krok od awansu do upragnionego półfinału. Wówczas zaledwie różnicą setów ulegli UMMC Jekaterynburg.

W zeszłym sezonie Liga Mistrzów rozgrywana była w formie turnieju. Zawody rozgrywane były w tzw. „bańce” w niemieckim Dusseldorfie. Niewykluczone, że również w tym sezonie, ze względu na pandemię koronawirusa, rozgrywki grupowe rozgrywane będą w formie turniejów. Zespół Bogorii prawdopodobnie losowany będzie z drugiego koszyka, w którym znajdą się ekipy, które w europejskim rankingu ETTU plasują się na pozycjach 5-8. Losowanie odbędzie się 25 lipca w chorwackim Varazdin, gdzie aktualnie rozgrywane są Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów.

Dodaj komentarz