Bogoria gospodarzem turnieju grupowego Ligi Mistrzów ETTU‼

Wczoraj, w szczęśliwym dla reprezentacji Polski Juniorów mieście Varazdin, odbyło się losowanie Champions League. Nasza drużyna znalazła się wśród ośmiu najwyżej rozstawionych klubów, co oznacza, że zmagania grupowe w sezonie 2021/2022 rozpocznie od drugiej rundy.

W najbliższym sezonie rywalizacja grupowa odbędzie się w formie turniejów. Spośród czterech grup jeden klub otrzymał prawo do organizacji turnieju.  Bardzo cieszymy się, że europejska federacja zaufała naszemu miastu i klubowi, przyznając organizację zawodów. To duży zaszczyt dla Grodziska Mazowieckiego oraz Bogorii, że będzie mogła przez kilka dni gościć najlepszych tenisistów stołowych Europy.

Do zmagań w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/2022 przystąpi 24 kluby – najpierw 16 z nich zostało podzielonych na 4 grupy. Drużyny z miejsc 1-2 z poszczególnych grup, czyli łącznie 8, dołączą do 8 rozstawionych zespołów i ponownie zostaną utworzone 4 grupy.

Rywalem grupowym podopiecznych Tomasza Redzimskiego będzie na pewno naszpikowany tenisowymi gwiazdami Fakel Gazprom Orenburg, w którego składzie znajdują się między innymi: Dimitrij Ovtcharov czy Marcos Freitas. To już kolejny sezon, kiedy grodziscy gladiatorzy trafiają na potentata z Rosji. W zeszłym sezonie, kiedy to Bogoria dotarła do ćwierćfinału rozgrywek, w fazie grupowie ulegliśmy ekipie z Rosji 1:3, chociaż spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg.

Do tych dwóch drużyn dołączą dwie najlepsze drużyny z pierwszej fazy w grupie D. Wśród potencjalnych przeciwników Bogorii w drugiej rundzie są: run Leka Enea Marpex (Hiszpania), Solex Consult TTC Wiener Neustadt (Austria), SF SKK El Nino Praga (Czechy), STK Starr Croatia (Chorwacja).

Oprócz Bogorii w przyszłym sezonie ETTU Ligi Mistrzów wystąpi aktualny Mistrz Polski Dekorglass Działdowo. Działdowianie rozpoczynają zmagania od I rundy, a za przeciwników mieć będą TTC Enfirex Ostrava (Czechy), Top Spin Messina Fontalba (Włochy), TTSC UMMC-Elem (Rosja).

Dodaj komentarz