Medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Europy z wizytą w Ministerstwie

Juniorzy i kadeci, medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbyły się w dniach 18 lipca – 2 sierpnia w chorwackim Varazdinie oraz Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Pan Dariusz Szumacher i Wiceprezes PZTS ds. Sportowych Pan Zbigniew Leszczyński gościli w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wśród nich znaleźli się nasi zawodnicy Zosia Śliwka i Miłosz Redzimski.

Miłosz był jedną z największych gwiazd turnieju w Chorwacji. Z Varazdinu wrócił z dwoma złotymi medalami (w drużynie i mikście) oraz dwoma brązowymi (w deblu i drużynie). Zosia Śliwka z kolei z koleżankami stanęła na trzecim stopniu podium w turnieju drużynowym. Naszą delegację podjęła w Ministerstwie Pani Wiceminister Anna Krupka, która wielokrotnie uczestniczyła w wydarzeniach organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

W czasie spotkania w Ministerstwie, Pani Wiceminister pogratulowała naszym zawodnikom sukcesów, w tym zajęcia 3 miejsca w klasyfikacji medalowej Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Pani Wiceminister zapewniła, że wspierać będzie naszych młodych zawodników w drodze po kolejne sukcesy, gdyż to właśnie Oni są najlepszymi ambasadorami Polski na świecie.

„W naszych działaniach niezwykle istotna jest współpraca z władzami państwowymi, a ta na przestrzeni ostatnich lat układała się doskonale. Większość projektów realizowanych przez PZTS jest finansowana lub współfinansowana przez Ministerstwo. Nie byłoby to możliwe gdyby nie przychylność i zrozumienie naszej dyscypliny ze strony Pani Wiceminister Anny Krupki, a także skuteczne działania personelu Polskiego Związku Tenisa Stołowego pracującego pod moim bezpośrednim nadzorem” – powiedział po spotkaniu Prezes Zarządu PZTS, Pan Dariusz Szumacher.

Reprezentacja Polski zdobyła na Mistrzostwach Europy w Varazdinie 9 medali, 3 złote, 1 srebrny oraz 5 brązowych.

Źródło: PZTS.pl

Dodaj komentarz