Pavel Sirucek zagra w turnieju w Bydgoszczy

 

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia w Bydgoszczy odbędzie się Gala Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. W turnieju wystąpi 16 polskich i 8 zagranicznych zawodników występujących w LOTTO Superlidze. Dla najlepszych tenisistów przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe.

Jedynym tenisistą stołowym Bogorii, który zagra w tym turnieju jest Pavel Sirucek. Popularny Siru spośród wszystkich zgłoszonych zawodników znajduje się na najwyższym miejscu w rankingu ITTF.

W turnieju w hali Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (ul. Garbary 2) zagrają m.in. zawodnicy mający w dorobku Mistrzostwo Polski w grze pojedynczej – Daniel Górak (Uczelnia Państwowa Zamość), Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo), Tomasz Lewandowski (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów), Artur Daniel (AZS AWFiS Balta Gdańsk). W Gali Tenisa Stołowego o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A. wezmą udział również m.in. 4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu Anglik Andrew Baggaley (Uczelnia Państwowa Zamość), oraz Rosjanie Mikhail Pajkov (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) i Grigory Vlasov (Sokołów SA Jarosław).

Nowy sezon LOTTO Superligi rozpocznie się w piątek 3 września dlatego generalnym sprawdzianem aktualnej formy dla wielu zawodników będzie właśnie bydgoska Gala o Puchar Krajowej Spółki Cukrowej S.A.. W pierwszej kolejce LOTTO Superligi zespół prowadzony przez trenera Tomasza Redzimskiego o godzinie 18 podejmie drużynę beniaminka KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Tenisiści stołowi zostaną podzieleni na 4 grupy. Rozgrywki grupowe będą prowadzone system każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Następnie po dwóch najlepszych zawodników awansuje do fazy pucharowej, w której rywalizacja będzie odbywać się od ćwierćfinału.

 

Dodaj komentarz