Porażka kobiet w ekstraklasie, druga drużyna z dwoma zwycięstwami

Po piątkowej przegranej 1:3 w Łomży pierwszy zespół tenisistek Bogorii był ponownie blisko wywalczenia punktów w rywalizacji z Gotykiem Toruń. Niestety miejscowe zwyciężyły 3:1. Udany weekend za sobą ma drugi zespół grający w I lidze. Dziewczyny wygrały dwa spotkania wyjazdowe, dobrze rozpoczynając sezon.

Niedzielny mecz z Gotykiem miał bardzo podobny przebieg jak ten z AZS PWSIP Łomża. Po dwóch grach był wynik 1:1, a swoją grę wygrała Kasia Grzybowska-Franc. Z liderką ekipy z Torunia Tatianą Kukulkovą przegrała z kolei nasza Darya Kisel. Gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie po wygranej utalentowanej Wiktorii Wróbel z Olą Falarz 3:0 w setach. Kibice Bogorii liczyli, że do remisu doprowadzi Grzybowska-Franc, jednak liderka Bogorii po zaciętej grze uległa 1:3 w setach Kukulkovej.

Mimo porażki, po czterech spotkaniach ligowych podopieczne trenera Zbyszka Grześlaka plasują się na wysokiej piątej pozycji z dorobkiem sześciu punktów. Indywidualnie najlepiej do tej pory spisuje się Grzybowksa, która ma pięć indywidualnych zwycięstw, przy trzech porażkach.

Dwa zwycięstwa i cztery punkty w ligowej tabeli to dorobek drugiej drużyny w I lidze. W piątek i sobotę dziewczyny wraz z trenerem Pawłem Fertikowskim udały się na południe kraju, by zagrać spotkania z KS Gorce Nowy Targ oraz RKS Cukrownik Instal Chybie. Dużo bardziej wyrównany przebieg miał pierwszy mecz z Nowym Targiem. Po trzech godzinach walki dziewczyny minimalnie zwyciężyły 6:4. Dzień później na Śląsku, już zdecydowanie nasze tenisistki pokonały Cukrownik Chybie 9:1.

Bardzo cieszy fakt, że w obu tych spotkaniach zapunktowały wszystkie zawodniczki. Komplet 2.5 punktów zgarnęła dwukrotnie Martyna Lis. Najmłodsza w drużynie Milena Mirecka, najpierw z Gorcami dołożyła ważne oczko, by dzień później po raz pierwszy wywalczyć komplet wygranych gier. Super gry mają za sobą nasze nowe zawodniczki Julia Więckowska, Michalina Górska oraz nasza wychowanka Tosia Zembowicz. Przed dziewczynami kolejne wyzwania już październiku, wtedy spodziewane są ich kolejne mecze w rozgrywkach I ligi grupy południowej.

Dodaj komentarz