Marcel Błaszczyk i Zosia Śliwka triumfatorami TOP16

Zawodnik MLUKS Rawa Mazowiecka oraz zawodniczka Bogorii Grodzisk Mazowiecki zwyciężyli w zawodach, w których wystąpili niemal wszyscy najlepsi Kadeci i Kadetki w kraju. Zawody odbyły się w niedzielę w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Partnerem tytularnym imprezy była marka Polski Cukier.

Po raz kolejny klub sportowy Bogoria stanął na wysokości zorganizowania prestiżowej imprezy. Co roku na koniec sezonu organizujemy największy ogólnopolski turnie dla Skrzatów i Żaków Pingla Cup. W ostatniej edycji zawodów wzięło udział ponad 200 dzieci z całej Polski. Tym razem Grodzisk Mazowiecki gościł bardziej kameralne grono 16 czołowych Kadetów i Kadetek w kraju.

Zawody rozpoczęły się w niedzielny poranek od wprowadzenia i przekazania kilku ciekawostek dotyczących idei zawodów TOP przez trenera Tomka. Trener pierwszej drużyny Bogorii przypomniał kiedy zostały rozegrane pierwsze tego typu zawody i sukcesy polskich zawodników w tych turniejach (Andrzej Grubba, Leszek Kucharski). Turniej otworzył nowo wybrany Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher.

Potem rozpoczęła się rywalizacja na bardzo wysokim poziomie. Zawody rozpoczęły się od zmagań grupowych, z których awans do ćwierćfinału wywalczyło po dwóch zawodników i zawodniczki. W międzyczasie trener Adam Białek przepytywał dzieci po spotkaniach, robiąc z nimi wywiady. Te niedługo będą dostępne na naszym kanale YouToube. Na tym samym kanale prowadzona była relacja na żywo ze spotkań. Po przerwie obiadowej toczył się turniej główny oraz pocieszenia z grą o każde miejsce.

Ostatecznie do półfinałów dotarli Zosia Śliwka, Ola Kuzio, Milena Hadryś i Maria Toborek. W grze do czterech wygranych setów Zosia pokonała Kuzio, zaś Toborek zwyciężyła Hadryś. W wielkim finale tenisistka Bogorii 4:1 w setach wygrała z Marią Toborek. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentująca MKS Czechowice-Dziedzice Kuzio, po zwycięstwie 4:3 w setach nad Hadryś. Na 5. miejscu uplasowała się nasza Tosia Zembowicz, a na 7. Milena Mirecka.

Z kolei w półfinałowych starciach Marcel Błaszczyk pokonał 4:1 Dawida Jadama. W takim samym stosunku Samuel Michna okazał się lepszy od naszego Aleksa Pakuły. W decydującym o wygranej w całych zawodach Błaszczyk nie dał większych szans Michnie wygrywając 4:0 w setac. Blisko podium był Aleks, który w grze o brąz uległ 1:4 w setach Jadamowi.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne stworzenie świetnego turnieju w ramach zasad fair play. Dziękujemy również firmie Polski Cukier, za wsparcie i zaufanie.