Zosia Śliwka, Jacek Mitas, Kuba Dobosz Amelka Bukowska wygrywają I Grand Prix Mazowsza

W weekend młodzi zawodnicy Bogorii zdominowali zawody wojewódzkie. Zwyciężyli w większości kategorii wiekowych turniejów rozgrywanych w podwarszawskim Chotomowie. W swoim debiucie w zawodach wojewódzkich zwyciężyła Amelka Bukowska. 7-letnia Amelka okazała się najlepsza na Mazowszu w kategorii Skrzatek. W całym turnieju wygrała ona wszystkie gry w stosunku 3:0 w setach. Co ciekawe Amela dopiero od roku trenuje w naszej Akademii Tenisa Stołowego, a ogólnie były to dla niej trzecie zawody.

Wcześniej Bukowska, grała w turnieju wojewódzkim Żaków. W sobotę stanęła to rywalizacji ze starszymi dziewczynkami. Zajęła w nim bardzo wysokie 9. miejsce po wygraniu trzech gier. W tej samej kategorii grali również nasi chłopcy. Krzyś Kozłowski uplasował się na 13. miejscu , a Mateusz Dąbrowski na 17. Najlepiej z tej grupy poradził sobie Michał Staranowicz. Był on bardzo blisko zajęcia miejsca na podium. Po awansie do półfinału przegrał dwa pojedynki i niestety uplasował się na czwartym miejscu.

W niedzielę oprócz wygranej Amelki, mogliśmy się również cieszyć ze zwycięstwa Kuby Dobosza. Nasz Mistrz Polski Żaków pokazał klasę, wygrywając zmagania w kategorii Kadetów. Czyli z przeciwnikami o trzy lata starszymi od Kuby. W finale adept Akademii Bogorii po zaciętym boju 3:2 w setach pokonał Igora Murasickiego z IKRTS Józefów. Dzięki wygranej Kuba wywalczył awans do turnieju głównego rangi Grand Prix Polski. Pozostali młodzi zawodnicy Bogorii uplasowali się odpowiednio na miejscach Kamil Sadowski 5-8, Tomek Fabisiak 13-16 i Iwo Kulik 21-24.

Dzień wcześniej świetne turnieje rozegrali Zosia Śliwka, Jacek Mitas oraz Krzysztof Stąporek. Pierwsza dwójka wygrała turniej juniorski i podobnie jak Kuba wywalczyła awans do turnieju głównego Grand Prix Polski Kadetów. Jacek miał bardzo trudną przeprawę w finałowym starciu ze wspomnianym Krzysztofem. Krzyś dopiero debiutuje w kategorii Juniorów i z drugiego miejsca również może być bardzo zadowolony.

Bardzo cieszy dobra postawa naszych młodych zawodników na początku sezonu. Całej grupie gratulujemy udanego startu, a zwycięzcom życzymy powodzenia w turniejach rangi Grand Prix Polski. W trakcie zawodów nasi zawodnicy zostali nagrodzeni za poprzedni sezon. W rankingu wojewódzkim w sezonie 2020/2021 najlepsi okazali się: Milena Mirecka (Młodzik), Zosia Śliwka (Kadet), Jakub Dobosz (Żak).

 

 

Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu Gminy Grodzisk Mazowiecki.