Ważna wygrana zespołu pierwszoligowego mężczyzn

W weekend swoje gry rozgrywały nie tylko pierwsze drużyny Bogorii.  Ważne mecz w I lidze mężczyzn wygrała Bogoria II, która na wyjeździe pokonała 7:3 TTS Polonię Bytom II.  Swój pierwszy mecz w I lidze wygrał wychowanek Bogorii Krzysztof Stąporek.

Dla występującej w I lidze w grupie północnej drużyny Bogorii to drugie zwycięstwo w tym sezonie. Oprócz tego nasi zawodnicy mają na swoim koncie dwa remisy. Wygrana na Śląsku pozwoliła chłopakom pozwoliła oddalić się od dziesiątej pozycji spadkowej. Aktualnie na niej jest Broń Radom, która nie ma punktów w tym sezonie. Młodzi tenisiści mają sześć oczek na chwilę obecną i znajduje się na miejscu oznaczającym baraże. Do bezpiecznej siódmej lokaty tracimy trzy punkty.

W zwycięskim mecz z drugim zespołem Polonii komplet 2.5 punktów wywalczyli Michał Gawlas oraz Kuba Stecyszyn. Michał dzień wcześniej był z pierwszym zespołem w Toruniu, gdzie w LOTTO Superlidze odniósł ważne singlowe zwycięstwo nad Konradem Kulpą. Mimo podróży na Śląsk zagrał bardzo dobre gry, podobnie jak Kuba. Po jedynym oczku dołożyli również kapitan zespołu Przemek Sałaciński oraz Krzysztof Stąporek. Dla Krzysia to pierwszy mecz wygrany na tym poziomie rozgrywkowym. Kolejny mecz Bogoria II w I lidze rozegra już w najbliższą sobotę u siebie z BIST Bielsko-Biała.

Niestety swoją grę w I lidze przegrała kobieca drużyna Bogorii. Dziewczyny jednak przystąpiły do mecz z Politechniką Rzeszów w osłabionym składzie. Ze względu na urazy nie mogły zagrać Kasia Trochimiuk oraz Michalina Górska. Młodsze dziewczyny stoczyły kilka bardzo wyrównanych gier jednak to gospodynie z Rzeszowa, zwyciężyły 9:1. Wynik jest bardzo mylący, bo aż cztery z dziewięciu przegranych gier kończyły się wynikiem 2:3 w setach. Jedyny punkt dla zespołu wywalczył debel Zosia Śliwka/Milena Mirecka. Oprócz dziewczyn w spotkaniu zagrały również Tosia Zembowicz i Julka Więckowska. Rezerwową była Zuzia Gutkowska.

Mimo porażki dziewczyny utrzymały się na wysokim czwartym miejscu w ligowej tabeli. A kolejny mecz zagrają podobnie jak chłopacy w sobotę. W grodziskiej hali przy Kilińskiego podejmą zespół Gorców Nowy Targ. Początek rywalizacji o godzinie 12.

Dodaj komentarz