Kolejne medale Miłosza Redzimskiego w turnieju międzynarodowym

Tym razem młody tenisista Bogorii wywalczył dwa krążki w zawodach Doha WTT Youth Star Contender. Miłosz w stolicy Kataru stanął na trzecim stopniu podium w grze indywidualnej oraz w deblu wraz z kolegą reprezentacyjnym Maćkiem Kubikiem.

Tym samym wychowanek Bogorii zapisał kolejne sukcesy międzynarodowe na swoim koncie. W grudniu 2021 roku Miłosz wywalczył wicemistrzostwo świata kadetów w singlu. Parę tygodni wcześniej z kolei zwyciężył w kategorii U-17 w prestiżowych zawodach WTT Youth Star, które odbywały się w belgijskim SPA.

W katarskiej Dosze, w kategorii do lat 19, 15-letni Miłosz świetnie zaczął turniej  wygrywając na początku trzy gry grupowe. Wszystkich swoich przeciwników tenisista Bogorii pokonał w stosunku 3:0 w setach. Wyższość Redzimskiego musieli uznać rywale ze Słowacji, Belgii oraz Arabii Saudyjskiej. Zwycięstwo w swojej grupie dało mu przepustkę do 1/8 finału singla. W nim czekał na naszego zawodnika już zawodnika z Indii Vishwa Deenadayalan. Walkę o awans do ćwierćfinału Miłosz wygrał ponownie bez straty seta.

Bardzo dużym wyzwaniem dla tenisisty Bogorii była rywalizacja w 1/4 finału z najwyżej rozstawionym Payasem Jainą, również z Indii. Hindus to aktualnie czwarty zawodnik światowego rankingu do lat 19. Po bardzo zaciętym pojedynku Miłosz zwyciężył 3:2 w setach, co dało mu awans do strefy medalowej. W półfinale rywalem Redzimskiego był zawodnik z Tajwanu Feng Yi-Hsin. Mimo ambitnej walki nasz zawodnik uległ rywalowi z Azji 0:3 w setach. W tym samym turnieju srebrny medal wywalczył inny reprezentant Polski Maciej Kubik.

To właśnie z Kubikiem Miłosz stworzył duet deblowy, który wywalczył brązowy medal. Reprezentanci naszego kraju najpierw pokonali w Doha Stepana Brhela i Jakuba Kauckiego z Czech 3:0 oraz Toma Closseta i Louisa Laffineura z Belgii 3:1. To dało im miejsce na podium. W półfinale od Maćka i Miłosza lepsi okazali się reprezentanci Australii – Finn Luu i Nicholas Lum 0:3 (7:11, 10:12, 4:11). Warto jednak dodać, że Australijczycy zostali późniejszymi triumfatorami całych zawodów.

Dodaj komentarz