Zosia Śliwka wygrywa Grand Prix Polski Kadetów

Tenisistka Bogorii okazała się najlepsza w trzecim turnieju ogólnopolskim który w od piątku do niedzieli rozgrywany był w Łaziskach Górnych. Dzięki wygranej Zosia awansuje na pierwsze miejsce w rankingu ogólnopolski dziewczyn do lat 15. W turnieju głównym zagrało aż ośmiu adeptów Akademii Bogorii.

W zawodach głównych, w których wystąpiło najlepszych 64 zawodników i zawodniczek z całego kraju, Bogoria miała najwięcej zawodników. Przez piątkowe eliminacje po dobrych grach przeszli Tomek Fabisiak, Kamil Sadowski oraz najmłodszy z naszej grupy Jakub Dobosz. Sztuka ta nie udała się Iwo Kulikowi oraz Zuzi Gutkowskiej. Oprócz Kuby, Tomka i Kamila z racji wysokiego miejsca w rankingu ogólnopolskim zagrali Adam Smoter, Aleks Pakuła oraz wspomniana Zosia, Tosia Zembowicz i Milena Mirecka.

Urodzona w 2007 roku Zosia była w turnieju na Śląsku bezkonkurencyjna. W ośmiu spotkaniach singlowych straciła zaledwie jednego seta w 1/8 finału. Pozostałe siedem wygrała w stosunku 3:0 w setach. Również w półfinałowym starciu z Julią Bartkiewicz oraz finałowym z Kasią Rajkowską nie miała większych problemów. Obie te zawodniczki na co dzień trenują w Centralnym Ośrodku im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W poprzednich dwóch turniejach Grand Prix Polski Zosia docierała do finału, w którym ulegała Natalii Bogdanowicz. Tym razem zawodniczka z Lidzbarka Warmińskiego nie wystąpiła w zawodach. Zosia otrzymała również powołanie na kolejny międzynarodowy turniej, który pod koniec marca odbędzie się w Słowenii.

Z pozostałej siódemki w turnieju głównym najlepiej poradziła sobie Milena Mirecka. Milena najpierw wygrała swoją grupę, a potem pojedynek w 1/16 finału. W 1/8 jej przeciwniczką była Bartkiewicz, nasza Mistrzyni Polski Młodziczek z zeszłego sezonu przegrała to spotkanie 1:3 w setach, chociaż miała w nim swoje szansę na zwycięstwo. Ostatecznie Milena turniej zakończyła w przedziale 9-12. Tosi Zembowicz do awansu z grupy zabrakło jednego seta i mimo dwóch zwycięstw nie awansowała do 1/16 finału. Ostateczni Tosia uplasowała się na pozycji 33-40. To same miejsca wywalczyli Adam Smoter oraz Kuba Dobosz. Z chłopców najdalej w Łaziskach Górnych doszedł Aleks, który przegrał tylko jedną grę w 1/16 finału, on z kolei uplasował się na miejscach 17-24. Kamil Sadowski zajął miejsca w przedziale 49-56, zaś Tomek Fabisiak 57-64.

Dodaj komentarz