Sokołów S.A. Jarosław rywalem Bogorii w ćwierćfinale play-off

Runda zasadnicza LOTTO Superligi dobiegła końca. Tenisiści Bogorii mogą być z niej bardzo zadowoleni. W 19 spotkaniach odnieśli 14 zwycięstw. Przełożyło się to na 42 punkty w ligowej tabeli i 2. miejsce. W ćwierćfinale fazy play-off LOTTO Superligi nasi zawodnicy zmierzą się z 7. zespołem fazy zasadniczej czyli Sokołów S.A. Jarosław.

W fazie play-off rywalizacja toczy się zgodnie z zasadą mecz i rewanż. Awans do dalszej fazy wywalczy zespół, który w dwumeczu okaże się lepszy Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na 8 kwietnia (piątek) w Jarosławiu. Rewanż 10 kwietnia (niedziela) prawdopodobnie o godzinie 16 w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a w Grodzisku Mazowieckim.

W rundzie zasadniczej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego dwukrotnie mierzyli się z ekipą z Podkarpacia. We własnej hali zwyciężyliśmy 3:2, po dwóch wygranych singlach Panagiotisa Gionisa oraz debla Miłosz Redzimski/Marek Badowski. W rewanżu dzięki grze deblowej lepsi okazali się zawodnicy Sokołów 3:2. Ponownie dwa punkty dla Bogorii w tym meczu wywalczył Panos. W spotkaniu w Jarosławiu wystąpiliśmy jednak w osłabionym składzie z Michałem Gawlasem oraz Chińczykiem Sunem Shiyu.

Niewątpliwie o sile naszego rywala ćwierćfinałowego świadczą tenisiści z zagranicy. Menadżer Kamil Dziukiewicz w rywalizacji z Bogorią będzie mógł skorzystać z usług Erica Jouti,  Konstantinosa Angelakisa lub Sathiyana Gnanasekarena. Oczywiście w spotkaniu zgodnie z regulaminem może wystąpić jedynie dwóch tenisistów spoza Polski. Jeśli chodzi o polskich tenisistów to najczęściej w Sokołach grał Mateusz Czernik, który ma bardzo słaby bilans indywidualny (1-17). Jeśli chodzi o Bogorię to trener Tomek prawdopodobnie będzie skład wybierał spośród: Panosa, Miłosza, Marka, Pavla oraz Suna. W zależności od ich aktualnej formy oraz taktyki na poszczególnych zawodników. Pewniakiem do gry jest Gionis, który rozgrywa świetny sezon i wygrywa niemal wszystkie pojedynki w naszych barwach. Jesteśmy niemal pewni, że trener Tomek bardzo dobrze przygotuje cały zespół na kluczowe pojedynki sezonu.

Dodaj komentarz