Liga Mazowiecka: trzecia i czwarta drużyna na drodze do awansu

W sezonie 2021/2022 Bogoria ma aż cztery drużyny na szczeblu centralnym. Dwie grają w najwyższej klasie rozgrywkowej, zaś dwie kolejne w I lidze grupy południowej (kobiet i mężczyzn). W rozgrywkach na Mazowszu występują trzecia i czwarta drużyna Bogorii. Oba nasze zespoły mają spore szanse na awans do wyższych lig.

Trzeci zespół Bogorii występuje w rozgrywkach III ligi. Ekipa złożona głównie z nastoletnich kadetów i juniorów wspierana przez trenera Adriana świetnie sobie poczyna. Do tej pory wygrała ona 13 meczów i tylko jeden zremisowała 7:7 z drużyną TĘCZA Budki Piaseckie. To właśnie z Tęczą Bogoria III będzie walczyć o awans do II ligi. Na razie w ligowej tabeli mamy dwa punkty mniej niż zespół z Budek Piaseckich, ale za to mamy również jeden mecz zaległy. Najprawdopodobniej o losach awansu zadecyduje mecz zaplanowany na 22 maja w Grodzisku Mazowieckim, na godzinę 11. Awans do II ligi wywalczy najlepszy zespół w III lidze.

We wtorek i środę nasi trzecioligowcy rozegrali dwa spotkania. Najpierw na wyjeździe 9:1 rozgromili ULKS Kazanów, a dzień później we własnej sali przy Kilińskiego zwyciężyli w takim samym stosunku TRANSLUK SRS Łomna. W meczach punktowali: Adrian Majchrzak, Adam Smoter, Aleks Pakuła, Krzysztof Stąporek, Mikołaj Giereło oraz Marcin Sankowski. Szczegółowe wyniki Bogorii III możecie znaleźć pod poniższym linkiem:

http://ligi.mzts.pl/druzyna/8/58/607/ks-bogoria-iii-grodzisk-mazowiecki/

Równie imponujące wyniki osiąga czwarta drużyna Bogorii, debiutująca w tym sezonie w V lidze. Zespół złożony głównie z naszych wychowanków zwyciężył do tej pory w grupie C, we wszystkich 13 rywalizacjach. W ostatnią niedzielę Marcin Zieliński, Kamil Sadowski, Kuba Dobosz oraz Tomek Fabisiak pokonali 10:0 UATS BATIMEX Pruszków. Do końca fazy zasadniczej pozostało im zaledwie trzy spotkania. Jeśli uda im się je wygrać, chłopcy awansują do IV ligi w swoim pierwszym sezonie. Najbliższy mecz rozegrają w sobotę 9 kwietnia o godzinie 18 z             TRANSLUK SRS V Łomna. Wyniki chłopców możecie znaleźć pod linkiem poniżej:

http://ligi.mzts.pl/liga/8/63/5-liga-mezczyzn-gr-c/

Dodaj komentarz