Młodzież Bogorii zdominowała Mistrzostwa Mazowsza

Dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy w sobotę, a do tego dwa złote dwa srebrne i jeden brązowy w niedzielę. To bilans zawodników naszej Akademii w Mistrzostwach Województwa. W sobotę w Wyszogrodzie odbywały się zawody drużynowe. Dzień później Młodzicy  walczyli w singlach oraz grach podwójnych.

To kolejny raz kiedy nasze zespoły są najmocniejsze na Mazowszu. Zarówno Młodzicy, Kadetki, Kadeci oraz Juniorzy należą do ścisłej czołówki krajowej. W najmłodszej z rozgrywanych kategorii, Młodzików, złoty medal zdobyli nasi reprezentanci w składzie: Pakuła Aleks, Dobosz Jakub, Fabisiak Tomasz oraz Kulik Iwo. Chłopaki w turnieju nie stracili nawet seta, wygrywając wszystkie single oraz deble w stosunku 3:0. Tym samym pewnie zdobyli pierwsze miejsce! Kolejnym celem są dla nich Mistrzostwa Polski, które pod koniec mają odbędą się w Dębicy.

W kategorii Kadetów zdobyliśmy 2 medale. Za sprawą dziewczyn w składzie: Mirecka Milena, Zembowicz Antonina, Gutkowska Zuzanna, zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii Kadetek! Jest to dobry prognostyk przez startem na Mistrzostwach Polski, gdzie będziemy wzmocnieni jeszcze Zosią Śliwką. Zosia w ostatni weekend rywalizowała z sukcesami w zawodach międzynarodowych.

Drugi medal tej kategorii zdobyli nasi Panowie: Smoter Adam, Sadowski Kamil, którzy po wspaniałej walce w finale zdobyli srebrny medal ulegając tylko kolegom z drużyny KS Spójnia Warszawa 1:3.

Najstarsza kategoria okazała się również dla nas szczęśliwa.  Nasi reprezentanci: Stąporek Krzysztof, Stąporek Adam,Giereło Mikołaj, Zieliński Marcin, którzy prezentowali barwy KS Bogoria II Grodzisk Mazowiecki po trzech długich pojedynkach sięgnęli po brązowy medal najstarszej kategorii. W półfinale po zaciętym meczu zakończonym wynikiem 2:3 okazali się słabsi od Spójni, ale już później w meczu o 3 miejsce pokazali charakter i wygrali 3:1 z zespołem UKS Lupus Kabaty.

Dzień później dominację potwierdzili Młodzicy. Wśród chłopców najlepszym singlistom okazał się Aleks Pakuła, który w bratobójczym finale pokonał 3:1 Jakuba Dobosza. Co ważne i godne uwagi, mecz o 3 miejsce również odbył się wewnątrz naszego klubu, ponieważ spotkali się w nim Iwo Kulik oraz Tomek Fabisiak. I tutaj lepszym okazał się ten pierwszy, który po 5 setowym boju sięgnął po brązowy medal. Na gratulacje zasługują również Kozłowski Krzysztof (17-24) oraz Dąbrowski Mateusz (33-40), którzy dzielnie walczyli w kwalifikacjach do głównych zawodów, ale musieli uznać wyższość swoich przeciwników. W deblu nasi chłopcy również zachwycili i zgarnęli 2 pierwsze miejsce. Najlepsza okazała się para Jakub Dobosz, Tomek Fabisiak, która w finale pokonała Aleksa Pakułę i Iwo Kulika 3:1. Nie był to jedyny pojedynek wewnątrz naszego klubu, ponieważ w drodze do finału Aleks i Iwo pokonali parę Kozłowski Krzysztof, Dąbrowski Mateusz.

Wśród dziewczyn mieliśmy 2 reprezentantki: Bukowską Amelię oraz Bukowską Zuzię, które musiały uznać wyższość swoich wyżej rozstawionych rywalek w pierwszych meczach, by następnie po naprawdę dobrych grach zająć kolejno miejsca 25-32 oraz 17-24.

Dodaj komentarz