Znamy termin półfinałów LOTTO Superligi

6 i 8 maja Bogoria zmierzy się w walce o finał LOTTO Superligi z AZS AWFIS Baltą Gdańsk. Drugie spotkanie w niedzielę 8 maja odbędzie się w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.

Przypomnijmy, że miejsce w strefie medalowej nasi tenisiści zapewnili sobie dwa razy pewnie pokonując 3:0 Sokołów S.A. Jarosław. Były to dwa świetnie mecze w wykonaniu podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego, które napawają optymizmem przed rywalizacją z zespołem z Gdańska. Nasi następni rywale z kolei dosyć niespodziewanie okazali się lepsi od Energi-Manekin Toruń. Pierwszy mecz w Toruniu AZS zwyciężył 3:0, w rewanżu ponownie zwyciężyła ekipa z Pomorza w stosunku 3:2. Bohaterem całej rywalizacji okazał się Wang Zeng Yi, który wygrał wszystkie trzy gry singlowe.

To właśnie Wandżi jest liderem zespołu. Mimo, 39 lat na karku grający uchwytem piórkowym Wang jest cały czas czołowym zawodnikiem ligi. Oprócz niego w zespole znajdują się również Szymon Malicki oraz Tomek Tomaszuk. Ten drugi w pierwszym meczu z Toruniem pokusił się chyba o największą niespodziankę w ćwierćfinałach pokonując 3:1 w setach Shogo Taharę. W sezonie zasadniczym AZS zajął szóstą pozycję, zaś Bogoria drugą. W bezpośrednich starciach mieliśmy remis. U siebie gdańszczanie zwyciężyli 3:2, w rewanżu z kolei górą była Bogoria 3:1.

Co ciekawe obie te drużyny spotkały się również w zeszłym sezonie w fazie półfinałowej play-offów. Co więcej pierwszy mecz odbywał się w Gdańsku, a rewanż w Grodzisku Mazowieckim. Wówczas Balta pierwszy mecz wygrała 3:2, w rewanżu Bogoria dosyć zdecydowanie zwyciężyła 3:0. Do tamtej rywalizacji przystąpiliśmy w składzie Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek oraz Miłosz Redzimski. Po stronie Gdańska zagrali Tomaszuk, Malicki, a także Patryk Chojnowski. To pokazuje, że składy obydwu zespołów nie zmieniły się diametralnie. Już teraz warto sobie zarezerwować czas 8 maja o godzinie 16, by być razem z zespołem w tym ważnym meczu.

Dodaj komentarz