Nasi Juniorzy zawalczą w Mistrzostwach Polski

Już pojutrze w Gliwicach rozpoczynają się Mistrzostwa Polski w kategorii do lat 19. O medale zawalczy trójka młodych tenisistów Bogorii Michał Gawlas, Kuba Stecyszyn oraz Jacek Mitas. Na początek zawalczą oni w turnieju drużynowym.

W zeszłym sezonie Mistrzem Kraju w tej kategorii wiekowej został Miłosz Redzimski. Miłosz wygrał zarówno w singlu, jak i w deblu wraz z Maćkiem Kubikiem. Oprócz tego w turnieju drużynowym zawodnicy Bogorii stanęli na trzecim stopniu podium. W tym roku wydaje się, że również w turnieju drużynowym Michał, Kuba oraz Jacek mają szansę na znalezienie się w strefie medalowej. Do czwartkowych zmagań drużynówek przystąpią rozstawieni z numerem czwartym. Chociaż wiele klubów wystawia naprawdę silne zespoły, w których zagrają juniorzy mający za sobą debiuty i zwycięskie gry w LOTTO Superlidze.

Debiut w LOTTO Superlidze za sobą mają już również Michał i Kuba. Co więcej grający uchwytem piórkowym wygrał w tym sezonie dwie gry w Superlidze, pokonując Kubę Kuźmicza oraz Konrada Kulpę. Jeśli chodzi o grę indywidualną to Michał został rozstawiony w turnieju z numerem 7, Jacek 16, zaś Kuba 17. Co ciekawe jeśli Jacek i Kuba wygrają swoje pierwsze gry w drugiej rundzie zagrają ze sobą. Oprócz turnieju drużyn i singla w Gliwicach zostaną rozegrany turnieje w debla i miksta. W zeszłym sezonie w tej konkurencji Kuba wywalczył brązowy medal. W deblu Stecyszyn zagra z Gawlasem. Chłopaki są zgranym duetem gdyż przez cały sezon grają debla w rozgrywkach I ligi i mają dobry bilans.

Turniej na Śląsku potrwa do niedzieli 24 kwietnia. Wtedy poznamy zwycięzców w każdej konkurencji. Wszystkie wyniki zawodów znajdzie na stronach Polskiego Związku Tenisa Stołowego:

https://www.pzts.pl/wydarzenia/mistrzostwa-polski-juniorow-21-22/

Dodaj komentarz