Czwarta drużyna Bogorii z awansem do IV ligi


W czwartkowy wieczór młodzi zawodnicy Bogorii zagrali decydujący mecz w rozgrywkach V ligi grupy C. Po świetnym spotkaniu nasi zawodnicy zwyciężyli 10:0 UKS Return III Piaseczno  i zapewnili sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

W swoim debiutanckie w rozgrywkach ligowych zespół w składzie: Kuba Dobosz, Tomek Fabisiak, Kamil Sadowski, Marcin Zieliński oraz Raghu Tandon zwyciężyła we wszystkich 16 spotkaniach ligowy. W pierwszym meczu w Piasecznie, między Bogorią a Returnem nasza czwarta drużyna zwyciężyła 8:5. W rewanżowym meczu przewaga naszych chłopaków nie podlegała żadnej dyskusji o czym świadczy wynik 10:0.

W zwycięskim meczu komplet punktów wywalczyli: Kamil Sadowski, Raghu Tandon, Tomek Fabisiak oraz Kuba Dobosz. Z zespołem niestety nie mógł być Marcin Zieliński, który w ten weekend walczy o medale w trakcie Mistrzostw Polski Osób Niepełnorspawnych, które odbywają się w Gdańsku. W tym sezonie w rozgrywkach V ligi grupy C występowało 12 drużyn. Podopieczni trenera Adama Białka w ligowej tabeli wywalczyli 32 punkty i o 4 wyprzedzili drużynę Returna Piaseczno. W nagrodę czwarty zespół Bogorii w następnym sezonie zagra w wyższej lidze.

Swój najważniejszy mecz sezonu w najbliższym czasie zagra również trzecia drużyna Bogorii. W rozgrywkach III ligi nasz zespół w najbliższy wtorek 24 maja  o godzinie 18 w naszej sali przy Kilińskiego 8a zawalczy z Tęczą Budki Piaseckie. Aktualnie obie drużyny zajmują pierwsze miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym. W pierwszym meczu w Budkach Piaseckich padł remis 7:7. Zwycięzca tego meczu wywalczy bezpośredni awans do II ligi.

 

Dodaj komentarz