Zosia, Miłosz i Aleks w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy

W ostatnich dniach trenerzy reprezentacji podali skład na zbliżające się Mistrzostwa Europy w trzech kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, że wśród nich znaleźli się nasi zdolni zawodnicy: Miłosz Redzimski (Juniorzy), Zosia Śliwka (Kadetki) oraz Aleks Pakuła (Młodzicy).

Jako pierwszy w Mistrzostwach Starego Kontynentu wystartuje Aleks. W stolicy Czarnogóry Podgoricy będzie walczył z orzełkiem na piersi w kategorii do lat 13. Na Bałkanach Aleks zawalczy w konkurencji drużynowej oraz w singlu. Oprócz 12-letniego Aleksa powołanie otrzymał tylko jeden Młodzik, Samuel Michna co tylko pokazuje skalę wyróżnienia naszego zawodnika. Mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej rozpoczną się dzisiaj i potrwają do niedzieli (19 czerwca). Pod koniec maja Aleks wywalczył trzy medale Mistrzostw Polski Młodzików. Złoty w drużynie oraz dwa brązowe w singlu oraz deblu.

Więcej czasu na przygotowanie do mistrzowskiej imprezy będą mieli Miłosz oraz Zosia. Dochodzący do zdrowia, po kontuzji ręki Miłosz zagra w turnieju do lat 19. W zeszłym roku w rozegranych w Chorwacji Mistrzostwach Europy Miłosz przywiózł worek medali. Wówczas zdobył dwa złote medale w drużynie (juniorów) oraz mikście (kadetów), a także dwa brązowe w singlu i deblu (kadetów). Jesteśmy bardzo ciekawi, jak po kontuzji Miłosz będzie odnajdywał się przy stole.

Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów będą rozgrywane wspólnie w dniach 6-15 lipca w serbskim Belgradzie. Oznacza to, że równocześnie z Miłoszem swoje zawody będzie rozgrywać nasza Zosia Śliwka. Zosia, sezon 2021/2022 kończy jako druga kadetka rankingu ogólnopolskiego, dzięki czemu drugi rok z rzędu zagra w prestiżowych zawodach. Ostatnio Zosia pokazała się z bardzo dobrej strony w międzynarodowych Mistrzostwach Czech. W grze indywidualnej nasza wychowanka dotarła do ćwierćfinału i zaprezentowała się najlepiej z biało-czerwonych zawodniczek. W zeszłym sezonie Zosia wraz ze swoimi koleżankami z reprezentacji zajęła trzecie miejsce w turnieju drużynowym. W tym sezonie również w zespole z Natalią Bogdanowicz będą należeć do jednych z faworytek turnieju drużynowego. Zarówno Miłosz, jak i Zosia w Belgradzie wystąpią w czterech konkurencjach: drużynie, singlu, deblu oraz mikście.

Dodaj komentarz