ME Seniorów: Kapitalny początek turnieju Miłosza

Początek rozgrywanych w Monachium Mistrzostw Europy jest bardzo udany dla grodziskiego tenisisty stołowego. Miłosz Redzimski po świetnej grze w eliminacjach zapewnił sobie udział w turnieju głównym singla oraz debla.

Zacznijmy od występów 16-letniego Miłosza w grze indywidualnej. Tam zawodnik Bogorii ma już dwa zwycięstwa. W swojej eliminacyjnej grupie aktualny Wicemistrz Świata Kadetów pokonał Norwega Martina Frosetha 3:0 (11:9,11:6,11:7) oraz Włocha Mihaia Bobocicę 3:1 (8:11, 11:8, 11:4, 11:4). We wtorek, na zakończenie eliminacji, Polak zmierzy się z Łotyszem Danielsem Kogansem, który w Monachium nie wygrał jeszcze seta.

Miłosz jest już pewny zajęcia pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej, a to oznacza pewny start w turnieju głównym singla, w którym zagra najlepszych 64 zawodników Starego Kontynentu. Szczególnie wygrana Redzimskiego nad Bobocicą robi wrażenie, gdyż zawodnik z Italii nie tak dawno zajmował 50. miejsce w światowym rankingu.

W deblu z kolei Miłosz tworzy duet z zawodnikiem z Mołdawii leworęcznym Vladislavem Ursu. Aby awansować do drabinki głównej debla parze wystarczył tylko jeden wygrany mecz z duetem Aleksandr Smirnov/Toomas Libene (Estonia) 3:1 (9:11,11:7,13:11,11:7). W turnieju głównym zagra 32 debli, a Miłosz wraz z Ursu mecz 1/16 finału zagrają jutro z Rumunami Dariusem Movileanu/Eduardo Ionescu. 

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Europy wraz z transmisjami na żywo można znaleźć na oficjalnej stronie Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego pod poniższym linkiem:

https://www.ettu.org/en/events/european-individual-championships-/regulations—documents/

Dodaj komentarz