Lotto Superliga: Bogoria rozpoczyna wyjazdową kampanię

Po przerwie związanej z Drużynowymi Mistrzostwami Świata tenisiści Bogorii wracają do zmagań w lidze. W piątek na wyjeździe zagrają w prestiżowym starciu przeciwko Dekorglassowi Działdowo. Dwa dni później z kolei kolejny mecz w Gdańsku z miejscowym AZS AWFIS Baltą.

We wrześniu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego rozegrali dwa mecze i oba wygrali za trzy punkty. W dalszym ciągu remontowana jest hala przy ulicy Westfala, co oznacza, że nasi gladiatorzy muszą swoje spotkania jak na razie rozgrywać na wyjeździe. W drugiej rundzie, jednak Bogoria większość gier rozegra we własnej hali.

Na początek wyjazdowej kampanii przed naszymi zawodnikami bardzo trudne starcie w Działdowie. W ostatnich latach Dekorglass był głównym konkurentem Bogorii do tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Z większości tych spotkań grodziscy tenisiści wychodzili zwycięsko, ale zawsze były to trudne potyczki. Nie inaczej będzie i tym razem. Do Dekorglassu dołączył przed tym sezonem Kai Konishi, który cały czas jest w świetnej dyspozycji. Grający uchwytem piórkowym Konishi w barwach Bogorii zagrał wiele świetnych pojedynków i przyczynił się do ważnych zwycięstw. Oprócz niego w składzie Dekorglassu prawdopodobnie zobaczymy Polaków Jakuba Dyjasa i Miłosza Redzimskiego.

Nie wiadomy jest również do końca skład Bogorii. Na pewno przy stole w Działdowie zobaczymy naszych juniorów Miłosza Redzimskiego i Michała Gawlasa. Obaj mają za sobą udane ostatnie tygodnie. Miłosz świetnie prezentował się na arenie międzynarodowej, gdzie m.in. wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii U-21. Michał z kolei był drugi w ostatnim Grand Prix Polski juniorów. Oprócz tej dwójki w Działdowie zobaczymy prawdopodobnie jednego z Azjatów. We wrześniu grał Koreańczyk Jang Seongil i pokazał się z bardzo dobrej strony. Transmisja z niedzielnego meczu dostępna będzie na stronach LOTTO Superligi.

Dodaj komentarz